با توجه به گرمای هوای استان یک دستگاه بالگرد در هلال احمر استان مستقر است و با هماهنگی سازمان جنگل‌ها یک دستگاه بالگرد در استان گلستان و یک بالگرد هم در استان البرز وجود دارد که در صورت بحران آتش سوزی به کمک استان می‌آیند
کد خبر: ۱۰۵۳۷۹۱
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳ 30 June 2022

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی مازندران: با توجه به اینکه حدود ۲۵ روز در استان باران نباریده عرصه جنگل خشک و مملو از خطر آتش سوزی است.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران،فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی مازندران- ساری گفت: تا پایان هفته در استان بارندگی نداریم و با توجه به اینکه حدود ۲۵ روز در مازندران باران نباریده عرصه جنگل خشک و مملو از خطر آتش سوزی است.


سرهنگ ذکریایی افزود: با توجه به تجارب گذشته بیشترین آسیب را در این ماه به جنگل‌ها به ویژه عرصه‌های هم مرز با زمین‌های کشاورزی وارد می‌شود.

او گفت:کشاورزان کاه و کلش زمین‌های خود را آتش نزنند که علاوه بر مجارات به زیست محیط هم آسیب وارد می‌کند.

سرهنگ ذکریایی ادامه داد:گردشگران هم حدالامکان از روشن کردن آتش خودداری کنند، چون احتمال سرایت آتش به درختان وجود دارد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی مازندران- ساری از پیش بینی ۳ بالگرد در صورت آتش سوزی جنگل‌ها خبر داد و گفت:با توجه به گرمای هوای استان یک دستگاه بالگرد در هلال احمر استان مستقر است و با هماهنگی سازمان جنگل‌ها یک دستگاه بالگرد در استان گلستان و یک بالگرد هم در استان البرز وجود دارد که در صورت بحران آتش سوزی به کمک استان می‌آیند.


او ادامه داد: ما هم می‌توانیم به استان‌های دیگر در صورت آتش سوزی جنگل‌ها کمک رسانی کنیم

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار