طبق پیش بینی هواشناسی مازندران، این شرایط تا صبح جمعه ادامه پیدا می کند و قبل از ظهر جمعه هم از استان خارج می‌شود، از بعدازظهر جمعه هم جو استان پایدار می‌شود.
کد خبر: ۱۰۲۲۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳ 17 January 2022

به گزارش تابناک مازندران، هواشناسی مازندران اعلام کرد: وضعیت جوی اسان امروز دوشنبه ۲۷ دیماه سرد و بارانی گاهی با وزش باد در کوهپایه‌ها و در ارتفاعات با بارش برف همراه است.

آخرین وضعیت جوی مازندران تا دوم بهمن ماه
 

فرجی افزود: بارش برف در ارتفاعات غربی استان شدیدتر است و در حال حاضر هم در حال بارش است.

او با بیان اینکه محور کندوان بیش از ۳۰ سانتیمتر برف داشته است، گفت: در ارتفاعات شرقی استان مقدار برف کمتر است و زمان شروع بارش برف در این مناطق از اواخر وقت امروز خواهد بود.

بگفته کارشناس هواشناسی برای فردا سه شنبه در مناطق غربی استان، صبح بارانی در کوهپایه‌ها و ارتفاعات با بارش برف همراه است اما بلافاصله از شدت ناپایداری‌ها کاسته شده و آسمان صاف می شود.

فرجی ادامه داد، در مناطق مرکزی و شرقی فردا سه شنبه بارانی، در ارتفاعات با بارش برف کمی با تاخیر از بعد از ظهر فردا همراه با کاهش ناپایداری، سامانه از مرز‌های شرفی خارج می‌شود.

او گفت: چهارشنبه جو استان پایدار و آسمانی عمدتا افتابی همراه با افزایش دما در طول روز خواهیم داشت اما در طول شب و صبح هوا سرد و زمستانی خواهد بود.

کارشناس هواشناسی گفت: بامداد پنجشنبه سامانه سرد بارشی دیگری وارد استان می‌شود، بنابراین روز پنجشنبه مجددا سرد و بارانی و همراه با وزش باد و بارش برف خواهد بود.

فرجی افزود: هم در ارتفاعات غربی و هم در ارتفاعات شرقی مقدار بارش برف قابل ملاحظه و به مناطق پایین‌تر هم کشیده می‌شود.

او گفت: این شرایط تا صبح جمعه ادامه پیدا می کند و قبل از ظهر جمعه هم از استان خارج می‌شود، از بعدازظهر جمعه هم جو استان پایدار می‌شود.

کارشناس هواشناسی افزود: دریا هم مواج است و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نیست.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار