ادامه تعطیلی کارخانه های قدیمی مازندران موجب شد تا بیشتر کارگران این استان بیکار بمانند .
کد خبر: ۱۰۱۲۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷ 01 December 2021

به گزارش تابناک مازندران، درحالی برخی از کارخانه‌های قدیمی و با سابقه در مناطق مختلف استان مازندران تعطیل و چرخشان از حرکت باز می‌ایستند که مانع زدایی و پشتیبانی از تولید، شعار و وعده متولیان امر به شمار می‌رود.

طی سال جاری چراغ برخی کارخانه‌های قدیمی مازندران از جمله ریسندگی، تولید لبنیات در مناطق مختلف استان خاموش شد و صدها کارگر این کارخانه‌ها خانه نشین شدند.

یک کاربر و کارگر یکی از شرکت‌های تولیدی در غرب مازندران با ارسال ویدئویی در فضای مجازی اظهار داشت: کارخانه قدیمی ریسندگی نخ به دلیل فروختن زمین و ساخت و ساز غیرمجاز تعطیل و کارگران از کار بیکار شدند.

به گفته این کارگر، کارخانه قدیمی دارای ۴۰ سال سابقه فعالیت بوده و پس از این همه سال کارگران آن بیکار شدند و به رغم پیگیری متولیان هنوز اقدامی مناسب صورت نگرفته است.

در بابل نیز کارخانه لبنیاتی با فعالیت ۱۵ ساله به دلیل انبوه بدهی به دستگاه‌های مختلف از جمله بانک و بیمه بسته شد و کارگران آن در پی دریافت مقرری بیکاری هستند.

یک کارگر فعال در شرکت لبنیاتی بابل با اظهار اینکه کارگران زیادی در قالب راننده و همکار در این شرکت فعال بودند، گفت: این شرکت با سابقه ۱۵ ساله از مدتی پیش تاکنون تعطیل است.

تداوم تعطیلی کارخانه‌های قدیمی مازندران| باغات تک نخ ویلا شد

وی بدهی به دستگاه‌های مختلف از جمله بانک را دلیل تعطیل ذکر کرد.

ماجرای تعطیلی شرکت لبنیاتی در بابل
معاون وصول مطالبات بانک کشاورزی نیز با بیان اینکه به این کارخانه لبنیاتی از سال ۸۶ تسهیلات پرداخت شد، گفت: رقم تسهیلات تا ۹۵ حدود ۳۱ میلیارد ریال بوده است.

جانباز در گفتگو با خبرنگار بازار افزود: همچنین از سال ۹۰ تا ۹۷ مساعدت‌های لازم به عمل آمد و طبق توافق با شرکت قرار بود تا پایان شهریور ۱۴۰۰ با تقسیط دو میلیارد تومان بدهی را پرداخت کند و در حال حاضر هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان این شرکت بدهکار است و شرکت نتوانست در مدت قانونی از امتیاز تقسیط استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تعطیلی شرکت ارتباطی به بانک ندارد و از خردادماه درب کارخانه بسته شد و هنوز اقدام اجرایی نکردیم.

جانباز یادآور شد: در صورت همکاری شرکت آمادگی لازم داریم تا حمایت به عمل آوردیم.

تک نخی ها درپی تغییر کاربری هستند
در نوشهر نیز کارخانه تک نه شمال با داشتن ۲۵۰ کارگر و ۴۰ سال فعالیت در زمینه ریسندگی بسته شد و مدیران کارخانه درپی تغییر کاربری و فروش اراضی هستند. سعید یزدانی فرماندار نوشهر در گفتگو با خبرنگار بازار کارخانه تک نخ را از شرکت‌های خوب در سطح استان بیان کرد و گفت: این کارخانه با ۲۵ اشتغال دارای ۱۳ خط تولید است.

وی با بیان اینکه کارخانه نیازمند نوسازی تجهیزات است، افزود: تجهیزات کارخانه با قدمت ۳۰ ساله مستهلک شده و برای نوسازی آن ۵۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است.

در عین حال علیرضا یوسف نژاد معاون امور صنایع صمت مازندران نیز درباره تعطیلی کارخانه ریسندگی در نوشهر گفت: این کارخانه تولیدکننده نخ استرج بوده و مدیریت این کارخانه از هفت سال قبل با مشکلات مالی روبرو شدند.  

منبع: بازار

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار