کد خبر: ۱۰۹۸۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۷ 27 March 2023

به گزارش تابناک مازندران ، اخبار انتظامی استان مازندران در مورخه 07/01/1402 تقدیم حضور می گردد.

------------------------------------------

نزاع و درگیری یک قربانی گرفت 

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر از وقوع نزاع و درگیری دسته جمعی به دلیل اختلافات مالی و قتل مردی 45 ساله در این درگیری خبر داد . 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "اکبر درویشی" با اعلام این خبر، افزود: ساعت 14 روز شنبه 5 فروردین ماه سال 1402 در پی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع نزاع و درگیری دسته جمعی منجر به قتل در یکی از روستاهای حومه شهرستان نوشهر، تیم بررسی صحنه جرم پلیس آگاهی، سریعاً به محل حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی در بررسی ها و تحقیقات اولیه محلی از شاهدان عینی حادثه و استفاده از شگرد های خاص پلیسی دریافتند، افرادی به دلیل اختلافات مالی بین دو نفر از دوستانشان به مبلغ 250 هزار تومان با یکدیگر درگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر، اظهار کرد: در این درگیری مردی 45 ساله از طرفین دعوا بر اثر ضرب و جرح عمدی از حال رفته و حین انتقال به مرکز درمانی جان خود را از دست داد و به قتل رسید .

سرهنگ درویشی با اشاره به اینکه متهمان به نزاع و درگیری پس از وقوع قتل از صحنه متواری شدند، افزود: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی و اقدامات اطلاعاتی و پلیسی 4 متهم اصلی این پرونده شناسایی و با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شدند.

سرهنگ درویشی از تشکیل پرونده برای متهمان و تحویل آنان به مرجع قضائی خبر داد و افزود: متهمان برای تحقیقات تکمیلی با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.#

-------------------------

اقدامات ایجابی پلیس در نوروز 1402 گامی موثر در توسعه امنیت پایدار 

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران با اشاره به اقدامات نوروزی این معاونت، اقدامات ایجابی پلیس را گامی موثر در راستای توسعه امنیت پایدار با تاکید بر رویکرد جامعه محوری پلیس برشمرد. 

سرهنگ "سید جعفر ساداتی" در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به این مطلب به تشریح اقدامات و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی این معاونت در ایام تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان در راستای توسعه امنیت پایدار پرداخت.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران با بیان اینکه از اسفندماه سال گذشته برنامه ها و تمهیدات ویژه پلیس در حوزه فرهنگی و اجتماعی پیش بینی شده بود از برگزاری جلسات تعاملی با سازمان ها و دستگاه های متولی در حوزه های مختلف خدماتی، امدادی، فرهنگی و رسانه ای به محوریت معاونت فرهنگی و اجتماعی پلیس برگزار شد.

سرهنگ ساداتی با اشاره به نقش اقدامات ایجابی در راستای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی با هدف پیشگیری اجتماعی از جرایم و همچنین پیشگیری از وقوع حوادث و وقایع در حوزه ترافیکی از تولید و نشر محتوا به صورت گسترده در حوزه های مختلف با استفاده از ظرفیت رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی خبر داد .

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران با بیان اینکه استفاده از زبان هنر در انتقال مفاهیم و پیام بعنوان یک اصل مهم و تاثیرگذار در تولیدات هنری این معاونت همواره مورد تاکید است، اظهار داشت: تولید محتوا در قالب موشن گرافی، فتوتیتر، کلیپ، نماهنگ، فیلم کوتاه با استفاده از ظرفیت درون و برون سازمانی از جمله اقدامات این معاونت در ایام تعطیلات نوروز بوده است .

ساداتی با اشاره به تعامل خوب و موثر این معاونت با صدا وسیمای مرکز مازندران و همچنین اصحاب رسانه استان، افزود: با تعامل خوبی که در این حوزه وجود دارد، ضمن پوشش رسانه ای اقدامات پلیس در حوزه برقراری نظم و امنیت ایام تعطیلات نوروز نسبت به اطلاع رسانی مستمر وضعیت محورهای مواصلاتی از لحاظ ترافیکی اقدام شد که نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی محورها و حوادث رانندگی داشته است .

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران با اشاره به ثبت بیش از 20 میلیون تردد در سطح محورهای مواصلاتی درون و برون شهری استان از کاهش یک درصدی کشته شدگان حوادث رانندگی در سطح استان خبر داد .

وی در ادامه با اشاره به تقارن ایام تعطیلات نوروز امسال با ماه مبارک رمضان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه شهروندان و هم استانی های عزیز مازندرانی ، رعایت شئونات دینی و اسلامی و پرهیز از روزه خواری در ملا عام از سوی مسافران و گردشگران نوروزی در دیار علویان را همواره مورد انتظار دانست.

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی موفق شدند، مخفیگاه متهمان را شناسایی و با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی هر دو آنان را دستگیر کنند و پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه از اهتمام پلیس و دستگاه قضائی در برخورد قاطعانه با ناامن کنندگان امنیت عمومی خبر داد و گفت:. تمامی فعالیت‌ها و اقدامات اراذل و اوباش به صورت مداوم رصد می‌شود و در صورت ارتکاب هرگونه تخلف و جرمی علیه امنیت و آرامش، پلیس در چارچوب قوانین و مقررات با قاطعیت با آنها برخورد مي‌كند.

--------------------------

پلمپ 8 واحد صنفی متخلف در تنکابن 

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن از پلمب 8 واحد صنفی متخلف در اجرای طرح نظارت بر اماکن در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد. 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "بهادر دیلمی"در تشریح این خبر، گفت: در اجرای مصوبات صادره به منظور رعایت و حفظ حرمت ماه مبارک رمضان، طرح بازدید و نظارت بر واحدهای صنفی در سطح شهرستان به اجرا در آمد.

وی افزود: در اجرای این طرح ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این فرماندهی با همکاری ماموران اداره صمت و اتاق اصناف از واحدهای صنفی این شهرستان بازدید کردند.

سرهنگ دیلمی با اشاره به بازديد از 125 واحد صنفي این شهرستان طی 72 ساعت گذشته، تصريح كرد: در اين طرح 8 واحد صنفي به دليل عدم توجه به اخطارهاي داده شده پلمب و به 15 واحد صنفی متخلف نیز اخطار پلمب داده شد.

فرمانده انتظامي تنکابن در پایان ضمن تقدیر از همکاری خوب شهروندان به خصوص اصناف و بازاریان با پلیس، اظهار داشت: تلاش پليس در كنار ساير ادارات و سازمان ها به منظور حفظ حرمت ماه مبارک رمضان ادامه خواهد يافت.

سرهنگ ساداتی به اقدامات ویژه پلیس در حوزه مقابله با جرایم به ویژه سرقت در این ایام از سوی پلیس اشاره کرد و افزود: هر چند با تقویت گشت های انتظامی پلیس همواره اقدامات پیشگیرانه رادر دستور کار دارد اما لازم است شهروندان و مسافران با رعایت نکات ایمنی از اموال خود مراقبت کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران اقدامات ایجابی پلیس را گامی موثر در راستای توسعه امنیت پایدار با تاکید بر رویکرد جامعه محوری پلیس برشمرد و افزود: بی شک مردم نقش مهمی در توسعه امنیت پایدار در جامعه دارند و باید سهم خود در امنیت را ایفا کنند.

-------------------------

عامل اخاذی در "رامسر" با واکنش قاطعانه و مقتدرانه پلیس دستگیر شد 

فرمانده انتظامی شهرستان رامسر از بازداشت متهم به اخاذی و تهدید با سلاح سرد در یکی از فروشگاه های مواد غذایی این شهر با واکنش مقتدرانه ماموران انتظامی خبر داد . 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "سید جلیل نبوی رستاقی" با اعلام این خبر، بیان داشت: در ساعت 22 و 14 دقیقه روز شنبه 5 فروردین ماه سال 1402 در پی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر تهدید با سلاح سرد و اخاذی در یکی از فروشگاه های موادغذایی واقع در بلوار" معلم "شهرستان رامسر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت .

وی تصریح کرد: متهم به اخاذی که با مشاهده ماموران پلیس، خود را در چنگ قانون گرفتار دید با چاقو به سمت ماموران حمله ور و با آنان درگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان رامسر با اشاره به واکنش مقتدرانه ماموران انتظامی از دستگیری متهم در این حادثه خبر داد و افزود: متهم که به اخطارهای پلیس بی اعتنا و همواره با چاقو ماموران را تهدید می کرد با قانون بکارگیری سلاح و با تیراندازی ماموران به ناحیه پا زمین گیر و دستگیر شد.

سرهنگ نبوی از تشکیل پرونده برای متهم واعزام وی به یکی از مراکز درمانی با هماهنگی قضائی خبر داد و افزود: امنیت مردم خط قرمز پلیس بوده و پلیس در برقراری نظم و امنیت با کسی تعارف ندارد .

---------------------------

بازداشت سارق منازل شهروندان آملی 

فرمانده انتظامی شهرستان آمل از دستگیری سارق منزل و کشف اموال مسروقه با 9 فقره سرقت خبر داد. 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "علی داداش تبار" با اعلام این خبر، بیان داشت: در پي وقوع سرقت منزل یکی از شهروندان در یکی از مناطق مسکونی شهر آمل، موضوع در دستور كار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی با انجام تحقيقات محلی و اقدامات اطلاعاتی موفق شدند، متهم به سرقت را شناسايي و با هماهنگي‌ قضائي در عملیاتی ضربتی دستگير كنند.

فرمانده انتظامي شهرستان آمل، اظهار داشت : متهم در تحقیقات پليس با توجه به شواهد و قرائن موجود لب به اعتراف گشود و به 9 فقره سرقت منزل اقرار کرد .

سرهنگ داداش تبار افزود: ماموران در بازرسی از مخفیگاه متهم موفق شدند، اموال مسروقه را کشف کنند.

وی با بيان اينكه پرونده قضائي در اين خصوص تشكيل و در حال رسيدگي‌ است به شهروندان توصيه كرد: تا در زمان ترک منزل اقدامات ايمني و پيشگيري از سرقت را رعايت كنند .

------------------------

دستگیری سارقان موتورسیکلت در بهشهر 

فرمانده انتظامي شهرستان بهشهر از کشف 6 دستگاه موتورسيکلت مسروقه و دستگيري 2سارق سابقه دار خبر داد. 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ"حسن عنایتی گنجی"در تشریح جزئیات این خبر، بیان داشت : در پی وقوع چندین فقره سرقت موتورسیکلت در شهرستان بهشهر ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی گفت : ماموران در نتیجه تحقیقات و بررسی های انجام شده در این ارتباط 2 سارق موتور سیکلت را شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر کردند.

سرهنگ عنایتی در ادامه بیان داشت: متهمان در بازجویی های به عمل آمده به سرقت 6 دستگاه موتورسیکلت اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان بهشهر بي‌توجهي به هشدارهاي پليس و عدم استفاده از تجهيزات بازدارنده را از مهمترين علل بسترساز وقوع سرقت قلمداد کرد و از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشكوك بلافاصله موضوع را از طريق سامانه 110 به پليس اطلاع دهند.

----------------------------

دستگیری اراذل و اوباش سابقه دار در سوادکوه 

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه از دستگیری 2 شرور که با قمه کشی و عربده کشی ایجاد رعب و وحشت درشهر کرده بود، خبر داد. 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "عبدالله اکبری" در تشریح این خبر، گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر شرارت و قمه کشی و قدرت نمایی دو فرد شرور در شهرستان سوادکوه، بلافاصله ماموران کلانتری 13 زیراب در محل حادثه حاضر شدند. 

خبر سلمان مهدوی 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار