ترکیب بسیج و نخبه منشأ هوشمندی، غیرت. ایثار ، جهاد و سربلندی است و باید در این جنگ نابرابر با نفوذ فرهنگی با اتحاد به اقتدار رسید.
کد خبر: ۱۰۷۹۴۶۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹ 28 November 2022

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: ترکیب بسیج و نخبه منشأ هوشمندی، غیرت. ایثار ، جهاد و سربلندی است و باید در این جنگ نابرابر با نفوذ فرهنگی با اتحاد به اقتدار رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از مازندران ، علیخانی امروز در بین اقشار مختلف بسیجیان به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج اظهار کرد: بسیج بک تفکر و رسالت است تا با استفاده از آن برای رفع محرومیت ها و مشکلات تلاش و به اقتدار، عظمت و شکوه بیشتر کشور رسید.
وی افزود: در جنگ نابرابر دشمن که ابزار آن شناختی، و نفوذ فرهنگی و سایبری است، تفکر بسیجی و مدیریت جهادی در کنار شعار سال می تواند گره گشایی کند.
معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: ترکیب بسیج و نخبه منشأ هوشمندی، غیرت. ایثار ، جهاد و سربلندی است و باید در این جنگ نابرابر با نفوذ فرهنگی با اتحاد به اقتدار رسید.
به گفته علیخانی، بر مبنای یک الگو و براساس طرح کلان و راهبردی در معاونت استانداری تلاش شد تا بین عنصر محیط زیست، جامعه و توسعه صنعتی و اقتصادی توازن و تطبیق پذیری ایجاد شود و بااستفاده از تیم شبکه ای و براساس علم و عمل حرکت شود.
وی گفت: در طول این‌مدت در استان مازندران ۲۰ نوع بحران‌مختلف را مدیریت کردیم و سیاست ما رفع مشکلات و تعارًات و اختلافات بین دستگاه‌ها و تلاش برای توسعه و رشد پروژه ها و کنترل و نظارت است.
معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه ۳ سرفصل برای پروژه های عمرانی در استان در دستور کار است، خاطرنشان کرد: حکمرانی شهری، حکمرانی روستایی و حکمرانی عمرانی از سرفصل های موجود در شهر و روستا و پروژه هاست تا با ایجاد نظام پاسخگو نیاز جامعه برطرف شود.
علیخانی گفت: علت عقب ماندگی پروژه های استان مازندران به ضعف نظارت، ضعف پیمانکاران، مشکلات بودجه و اعتبارات، تغییرات شرایط قراردادها، اختلاف بین دستگاهها، محدودیت های زیستومحیطی و منابع طبیعی است که تلاش داریم تا با مدیریت جهادی پروژه های چابک داشته و پاسخگو و هوشمند عمل شود.
وی با اشاره به پروژه های عمرانی در دست انجام استان تصریح کرد: در کنار آزادراه‌ها به عنوان محور ورودی استان مازندران که با قوت در دستور کار است، ۲۴ پروژه در دست اقدام است که موافقت ۵ هزار میلیارد تومان گرفته شده و ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تهاتر زمین امضا شده و تلاش داریم تا بخش زیادی از پروژه را به قرارگاه سازندگی سپاه واگذار شود.
این‌مقام استانی گفت: در کنار این سه هزار میلیارد تومان، در هفته دولت امسال ۹۳۵ افتتاح پروژه و ۲۰۷ کلنگ زنی در مازندران عملیاتی شد، بخشی از مشکل اعتباری سد هراز انجام شد تا از توقف پروژه جلوگیری شود، حل مشکل ۵ هزار میلیارد تومانی ۴۸ پروژه برق استان، تامین اعتبار ماده ۵۶ برای آزادراه‌ها، پیشرفت ۱۰۰ درصدی زباله سوز نوشهر، پیشرفت ۹۲ درصدی زباله سوز ساری، رفع مشکلات کمپوست نور و بهشهر، انعقاد تفاهم نامه با تعاون بسیج برای احداث ۳۰ نقطه گردشگری سواحل استان، حل مشکل زمین تصفیه خانه فریدونکنار، ارتقا ۸۰ درصدی ماشین آلات استان از جمله اقدامات انجام شده بود.
علیخانی افزود: همچنین تامین اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی از محل اعتبارات نفت برای پروژه های محرومیت زدایی استان که اکنون هم قرارداد ۱۲۰۰ میلیارد تومانی برای ۱۴۵ پروژه با ستاد اجرایی فرمان امام برای مناطق محروم استان در دست اقدام است ومنعقد می شود.
وی یادآور شد: ساخت ۱۴۰ کیلومتر راه روستایی و ۶۰ کیلومتر روکش که در مجموع ۸۰ روستا بهسازی، مرمت و نوسازی شد و ۱۳۰ کیلومتر روکش راهاای شریانی استان اجرایی شد.
به گفته علیخانی، آزاده راه چالوس به رامسر به همت استاندار و نماینده مجلس در دست انجام است که بزودی کلنگ زنی می شود و همچنین ۲ هزار و ۵۵۸ روستا در این مدت گازرسانی شد و تا سال ۱۴۰۲ تلاش است که ۹۸ درصد روستاهای مازندران گازدار شود.
معاون عمرانی استاندار مازندران افزود: اجرای ۱۴ درصد روشنایی راه استان، نهضت ملی آسفالت شهر و روستا، طرح های گردشگری، تبدیل بخشی از گاردیل های فلزی استان به بتن از دیگر کارهای انجام شده در این مدت بود.
علیخانی گفت: تلاش شد تا حمل و نقل هوایی محموله های مازندران به ۴ کشور حاشیه دریای خزر تا بلاروس انجام شود و همچنین اجرای کشتی گردشگری به زودی اجرایی می شود.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار