کد خبر: ۱۰۶۰۵۵۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۲ 07 August 2022

به گزارش تابناک مازندران از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، سید محمود حسینی پور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، خدمات ارائه شده در اجرای طرح شهید سلیمانی در مناطق روستایی استان با توجه به تعداد بالای روستاهای مازندران ( 3600 روستا ) بسیار جامع بوده است که توسط مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی انجام شد.

وی گفت: واکسیناسیون فعال در مناطق روستایی و حضور در درب منازل و تزریق واکسن دزسوم و چهارم ، طراحی سامانه برای رصد وضعیت اصناف و ارائه دهندگان خدمت از نظر وضعیت واکسیناسیون و انجام تست کرونا، قرار دادن آن در اختیار مدیران دستگاه های دولتی و اصناف از جمله اقدامات مهم در این راستا بوده است.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه رصد زائرین کربلای معلی هنگام ورود به فرودگاه ساری از 6 هفته قبل آغاز گردید، افزود: تست از کلیه افرادی که علامت دار بودند انجام شد و حساس سازی شبکه در خصوص ایجاد آمادگی جهت مقابله با موج هفتم از زمان شیوع موج هفتم شروع شد.

حسینی پور، اظهار کرد: در هفته گذشته 5 شهر قرمز، 13 شهر نارنجی و 4 شهر در وضعیت زرد قرار داشتند که روند کاهشی داشتیم و در یک هفته اخیر 16511 مورد بیمار سرپایی داشتیم که نسبت به هفته گذشته 21 درصد کاهش داشتیم و مجموعا 21 مورد مرگ قطعی را در یک هفته اخیر شاهد بودیم که بالای 95 درصد این افراد، مسن و دارای بیماری زمینه ای بودند. 24 درصد از زائرین عتبات عالیات که وارد استان شدند علامت دار شدند و تستی که گرفته شد 16 درصد از این افراد تست شان مثبت بود.

وی یادآور شد: برگزاری جلسه با هیئت های مذهبی استان در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی با توجه به ازدحام جمعیت در این ایام تاثیر بسزایی داشته است که با کمک خیرین ماسک در اختیار این هیئت ها قرار داده شده است تا کسی بدون ماسک وارد هیئت نشود. 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار