کد خبر: ۱۱۷۰۷۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۲ 11 June 2024

به گزارش تابناک مازندران ، نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه حوزه‌های علمیه باید صدای رسا، قدرت و تحول اجتماعی داشته باشد، گفت: تشویق به اصل حضور در انتخابات و مشارکت حداکثری وظیفه اصلی حوزه‌های علمیه است.

بر اساس گزارش معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در اجلاسیه مسئولان و مدیران حوزه‌های علمیه استان که در مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام (کوتنا) قائم‌شهر برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته ولایت، روز عرفه، قربان و غدیر، با اشاره به فرمایشی از امام محمدباقر (ع)، اظهار کرد: حضرت بر سه توصیه؛ صبر بر انجام فرائض، شکیبایی در برابر دشمن، آماده بودن برای امامی که در انتظار آمدنش هستید تاکید داشتند.

وی افزود: یکی از فرائض فریضه حوزه‌داری است، این نهاد خودش یک فریضه عینی و کفایی است، طلبه‌پروری و حوزه‌داری نیاز به صبر و هزاران دردسر دارد که اختصاص به زمان ما ندارد.

آیت الله محمدی لائینی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ حوزه متکی به دولت‌ها نبود، الان هم اعتقاد بر این است که استقلال حوزه حفظ شود، هیچ خدمتی مهم‌تر و بابرکت‌تر از تربیت طلبه نیست.

نماینده ولی فقیه در مازندران عنوان کرد: معیشت بخشی از دردسرهای حوزه است، مسئولین هر حوزه‌ای باید پشت طلاب باشند، ما هم در خدمت شما هستیم، خودمان باید طبیب خودمان باشیم.

امام جمعه ساری با بیان اینکه با ابزارهای فرهنگی باید با معضلات فرهنگی بجنگیم، ولیکن قطعا باید پشتوانه‌های اجرایی و قانونی هم باشد، پ بیان کرد: طرح نور را همه باید حمایت کنیم، این طرح یک راهکار اجرایی و قانونی است، مجموعه حوزه علمیه باید در خط جریان انقلاب باشد، تشویق به اصل حضور در انتخابات و مشارکت حداکثری وظیفه اصلی حوزه‌های علمیه است.

این مسئول خاطرنشان کرد: مسئولین باید وقت بیشتری برای مدارس بگذارند، حوزه باید صدای رسا، قدرت و تحول اجتماعی داشته باشد.

وی اذعان داشت: در جریان تعطیلی شنبه‌ها، کشف حجاب‌ها، مسئله جمعیت، جریان فتنه‌ها صدای حوزه باید بلند باشد، اینها دیگر مسئله سیاسی نیست که بگوئیم وظیفه حکومت است، باید صدای رسا داشته باشیم، بیانیه دهیم و بتوانیم بدنه اجتماعی را با خودمان همراه کنیم. 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار