کد خبر: ۱۱۶۹۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۹ 04 June 2024

به گزارش تابناک مازندران از روابط عمومی فناوری و اطلاعات مازندران ، مهندس_نوروزی مدیر مخابرات_منطقه_مازندران، در نشست خبری با اصحاب_رسانه استان با بيان اينكه مازندران جزو استان‌هایی بود که پوشش‌های ۱۰۰درصدی در انتخابات گذشته داشته بود اظهارداشت :همه امکانات و ظرفیت‌های موجود در مخابرات_منطقه_مازندران، در حوزه‌های فیبر_نوری و همراه_اول، در انتخابات گذشته به‌کار گرفته شده و به همین دلیل مازندران جزو استانهایی بودکه پوشش صد درصدی را در بحث انتخابات داشته است .
مهندس_نوروزی، با اشاره به شکوفایی این سازمان در حال حاضر ادامه داد:

با توجه به نارضایتی‌ های چند سال گذشته در جهت زیان دهی این منطقه وتعطیلی بسیاری از پروژه‌های فیبر نوری در سالیان گذشته با اقدامات صورت گرفته در دولت سیزدهم در حوزه توسعه ارتباطی برای مازندران برکات زیادی به همراه داشته به گونه‌ای که این استان اکنون در عرصه های مختلف مخابراتی از استان های پیشتاز می باشد.
وی تصریح کرد :با همکاری اداره‌کل فناوری اطلاعات مازندران ظرف دوسال گذشته حدود ۳۵۰ سایت همراه اول از محل اعتبارات دولتی uso و اعتبارات همراه اول در شهرستان‌ها و روستاهای استان ابلاغ که حدود ۱۴۰ سایت نصب و راه‌اندازی شد تا پوشش صوت و دیتای مشترکین همراه اول در سراسر استان بهبود یابد.

مدیر مخابرات منطقه مازندران با اشاره به ابتکار خوب طرح_نجما در خردکردن پروژه‌ها گفت : ۸۰۰پروژه برای ۶۳شهرستان در قالب طرح نجما در استان پیش بینی شدکه با ظرفیت سازی های صورت گرفته این طرح بخوبی در سراسر استان در حال اجرا می باشد.
نوروزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در دولت گذشته تنها چند روستا از فیبرنوری برخوردار بوده است گفت:

در حال حاضر ۳۵۰روستای مازندران از این نعمت برخوردار شده اند ودر حال حاضر مازندران از جمله استان هایی بوده است که توانسته در پوشش دهی در روستاها مقام خوبی را کسب نماید

وی با عنوان این که ۲۱۰ سایت فاز همراه اول در حوزه شهری برای پوشش و فراگیری ارتباطات همراه اول در استان دایر شده است، گفت: هزار و ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای آن صرف شده است.

نوروزی با عنوان این که۹۸ درصد استان تحت پوشش شبکه های سیار ارتباطی و مخابراتی است، به پروژه‌های فیبر نوری اشاره کرد و گفت: به برکت دولت سیزدهم هزار و ۲۵۰ کیلومتر فیبر نوری اجرا شده است و در مسیرهای دودانگه، چهاردانگه، هزارجریب، جاده هراز، سوادکوه، جنت رودبار، آب پری وغیره این طرح کشیده شده است.

مدیرعامل مخابرات مازندران درباره طرح فیبر نوری یادآور شد: تاکنون ۷۰۰ کیلومتر فیبر نوری در شهرها اجرا شده است
مدیر مخابرات_منطقه_مازندران، در پایان سخنانش با اشاره به شرایط بی نظیر طرح ftth مخابرات مازندران گفت: همزمان با سفراخیر ریاست محترم جمهور به استان مازندران طرح اهدای مودم_رایگان، فیبرکشی داخلی رایگان سرویس یکساله همراه با ۵۴۰گیگ ترافیک با قیمت یک میلیون و نهصد هزارتومان در دستور کار مخابرات این استان قرار گرفته است وعموم مردم می توانند برای ثبت نام به کلیه مراکز مخابراتی سراسر استان_مازندران مراجعه نمایند. 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار