کد خبر: ۱۱۶۹۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۷ 03 June 2024

به گزارش تابناک مازندران ، رئیس کل دادگستری استان در جلسه هیات استانی نظارت، هماهنگی و پیگیری موضوع ماده 27 برای ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها، اظهار کرد: استفاده از مجازات های جایگزین حبس یکی از سیاست های کلی قوه قضائیه است.
بر اساس گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران دکتر عباس پوریانی به روند تعدیل تفکرات کیفر گرا و اصلاح ساختار آسیب‌زای زندان اشاره کرد وگفت: امروزه استفاده از جایگزین‌های حبس در دستور کار قرارگرفته و در بسیاری از موارد توانسته، قطع کننده چرخه ارتکاب جرم باشد و از بازگشت مجدد مجرم به ندامتگاه جلوگیری کند.
وی تصریح کرد:بسیاری از آسیب شناسی‌های صورت گرفته ثابت می‌کند، صدور احکام جایگزین حبس خصوصا برای افرادی که برای بار اول مرتکب خطا شده‌اند، مورد توجه و استفاده جدی قرار گرفته وتاثیر بسیارخوبی جهت اصلاح و درمان مجرمان داشته است.
دکتر عباس پوریانی به ازاعطای مرخصی به بیش از سه هزار زندانی واجد شرایط استان مازندران در جریان بازدید از زندان های استان در دهه کرامت خبرداد.
رئیس کل دادگستری استان مازندران تصریح کرد: قضات باید در صدور رای، با مد نظر قرار دادن شخصیت، شغل و جرم شخص متهم اقدام به تصمیم گیری نمایند، البته در جرائمی مانند سرقت که باعث نگرانی، اضطراب و اخلال در امنیت و نظم می شود باید سخت گیری و دقت بیشتری اعمال شود.
رئیس کل دادگستری مازندران همچنین درپایان گفت: باید ساز وکاری ایجاد شود که دغدغه همکاران قضایی در خصوص دادرسی های الکترونیک مرتفع شود تا با افزایش رسیدگی ها به صورت الکترونیک، ضمن تسریع در روند رسیدگی، هزینه ها نیز کاهش یابد. 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار