کد خبر: ۱۱۶۶۹۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۲ 14 May 2024

به گزارش تابناک، هرچند اعلام شده است که با حکم سید ابراهیم رئیسی، محمود حسینی‌پور استاندار سابق مازندران به عنوان معاون امور مجلس رییس جمهور منصوب و حکم سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی سابق هم به عنوان مشاور فرهنگی و اجتماعی‌رییس جمهور صادر شده، اما ظاهرا مخالفت‌ها و موانع جدی از سوی منتخبان جدید مجلس در برابر اجرایی شدن این انتصاب جریان دارد.

 بنابر اعلام رسانه‌ها عمده مخالفت‌ها، از سوی منتخبان برای مجلس دوره بعد، انجام شده است؛  منتخبانی که گفته می‌شد به دلیل تعامل بهتر با آنها و شرایط جدید مجلس منتخب، دولت، معاون پارلمانی اش را تغییر داده است.

مجتبی زارعی نماینده منتخب تهران، در اعتراض به انتصاب معاون پارلمانی جدید دولت گفته است: اگر عمری باقی بود ؛ پس از مراسم تحلیف و آغاز بکار رسمی مجلس دوازدهم شخصا سطح همکاری خود را به مدت ۱۰ روز از تعامل با معاون پارلمانی دولت به سطح تعامل با مدیرکل پارلمانی دولت کاهش خواهم داد ؛ در مدت ۱۰ روز اعلامی هیچ کاری را بر زمین نخواهم گذاشت و با قوت به انجام وظایف مبادرت خواهم کرد ؛ این کار اقدامی نمادین و کنشی گفتمانی برای مراقبت از خود دولت است.

 انتصاب حسینی‌پور به عنوان معاون جدید پارلمانی رئیس جمهور، ظاهرا با موانع جدی از سوی منتخبین روبروست و برخی از مخالفان حاضر به پذیرش این موضوع نیستند. بر همین اساس خبرهای رسیده حاکی است که احتمالاً این اقدام، منتفی شده و اشخاص دیگری همچون محمدرضا میرتاج الدینی نماینده ادوار تبریز و معاون پارلمانی دولت احمدی نژاد   به عنوان گزینه جایگزین منصوب شود. 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار