مصرف سالانه برق مجتمع اداری این شرکت بر اساس گزارش شرکت توزیع برق مازندران حدود 300 مگاوات ساعت است که با راه‌اندازی این نیروگاه 215 مگاوات از این نیاز با انرژی خورشیدی تأمین می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۶۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۴ 09 May 2024

به گزارش تابناک مازندران ، حیدر داوودیان با بیان این‌که بهره‌گیری از ظرفیت منابع انرژی تجدیدپذیر برای تولید برق در راستای اجرای الگوی مدیریت سبز سازمان‌های دولتی ایران مورد توجه این شرکت قرار دارد، اظهار کرد: 

 

ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی شمال توسط شرکت آب منطقه ای مازندران  

 

عملیات اجرایی نصب تاسیسات تولید برق از انرژی خورشیدی پس از انجام مطالعات لازم، آذر 1402 آغاز شد که اکنون به پایان رسیده و برق تولیدی این نیروگاه نیز به زودی وارد شبکه توزیع برق می‌شود.

وی افزود:

توان تولید این نیروگاه که با نصب 702 متر مربع پنل خورشیدی روی سقف 2 ساختمان ساخته شد 160 کیلووات و تولید تجمیعی سالانه این نیروگاه نیز 215 مگاوات ساعت است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران مصرف سالانه برق مجتمع اداری این شرکت بر اساس گزارش شرکت توزیع برق مازندران حدود 300 مگاوات ساعت است که با راه‌اندازی این نیروگاه 215 مگاوات از این نیاز با انرژی خورشیدی تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران اظهار کرد: این طرح نیروگاهی با صرف حدود 80 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات طرح مدیریت سبز طی چهار ماه اجرا شد و به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

داوودیان، اظهار کرد: تست تجهیزات نیروگاه و تولید برق انجام شد و خوشبختانه گزارش تست نشان‌دهنده کیفیت بالای تجهیزات است.

وی درباره پیامدهای مثبت ساخت این نیروگاه در شرکت آب منطقه‌ای مازندران نیز اظهار کرد: علاوه بر کاهش هزینه‌های تولید برق و کم شدن احتمال قطعی برق در تابستان، پیامدهای زیست‌محیطی این اقدام نیز بسیار ارزشمند است. با ساخت این نیروگاه خورشیدی سالانه از تولید و انتشار 101 کیلوگرم گاز CO2 جلوگیری می‌شود. 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار