استاندار مازندران اظهار کرد که نقشه راه درستی در حوزه معدن، یعنی یپوست فرهنگی و زیست محیطی هم در آن لحاظ شود و مردم از آوردهای اقتصادی و زیست محیطی آن بهره مند شوند.
کد خبر: ۱۱۶۶۰۷۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۱ 09 May 2024

یوسف نوری استاندار مازندران در جلسه شورای معادن در ساری، اظهار داشت:

نقش معدن در توسعه اقتصادی بسیار مهم است و ما نباید از این ظرفیت ممتاز اقتصادی برای پیشرفت استان خود غافل شویم.

وی اظهار داشت: کشف معدن، بهروه وری و فرآوری از آنها مجموعه فرایندهایس است که با یک نقشه راه و سندآمایش در این حوزه مححق می شود.

استاندار مازندران گفت: ورود و سرمایه گذاری بخش خصوصی توانمند که برای اقتصاد استان و مردم مفید باشد در این خطه از شمال یک امر اجتناب ناپذیر است.

وی ادامه داد: ۹۰ در صد از برداشت ها در معادن مازندران توسط شرکت های کوچک انجام می شود و ضرورت دارد زمینه حضور سرمایه گذاران شرکت های بزرگی که اهلیت دارند را فراهم کنیم.

نوری ادامه داد: نقشه راه درستی در حوزه معدن، یعنی یپوست فرهنگی و زیست محیطی هم در آن لحاظ شود و مردم از آوردهای اقتصادی و زیست محیطی آن بهره مند شوند.

دستور استاندار برای تدوین سند آمایش و نقشه راه معادن مازندران

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به این نکته که شکل گیری زنجیره تولید در معدن باید رعایت شود، بیان داشت: اگر به دنبال ارزش آفرینی معدن در استان هستیم باید زنجیره استخراج و تولید و فرآوری تکمیل باشد.

استاندار مازندران با اشاره به اهمیت برقراری تعامل بین معادن و محیط زیست ادامه داد:

محیط زیست تحت هیچ شرایطی رقیب معادن نیستند بلکه رفیق و کمک کار سرمایه گذاران هستند.

وی افزود: تحقق شعار سال در حوزه معدن با تعامل بین محیط زیست و سرمایه گذارانی که اهلیت دارند ایجاد خواهد شد.

این مقام مسوول تصریح کرد: اهلیت سرمایه گذار در بخش معدن یعنی همه استانداردهای روز دنیا را رعایت کنندکه جای هیچ نگرانی در بخش زیست محیطی وجود نداشته باشد. 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار