کد خبر: ۱۱۶۴۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۲ 29 April 2024

به گزارش تابناک مازندران ، رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: مقابله با فساد بدون مسامحه و مماشات در دستور کار دستگاه قضایی مازندران است

رئیس کل دادگستری مازندران با تاکید ویژه بر اهمیت مبارزه با فساد به عنوان خط قرمز دستگاه قضایی استان، تصریح کرد: با هر نوع فساد اداری، مالی و اجتماعی در داخل و بیرون از دستگاه قضایی استان برخورد قاطع و قانونی خواهد شد و دادگستری مازندران بدون مسامحه و اغماض، در حوزه مبارزه با فساد با هیچ فردی مماشات نخواهد کرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران، عباس پوریانی در اولین نشست فصلی روسا و دادستان های حوزه های قضایی استان، مسئولیت روسا و دادستان های حوزه های قضایی را بسیار خطیر، مهم و حساس عنوان کرد و افزود: دستگاه قضایی، ملجا و پناهگاه ستمدیدگان است و مدیران حوزه های قضایی، امید افراد ستمدیده و بی پناه هستند که باید به این مساله توجه ویژه لحاظ شود و قطعاً خداوند متعال ناظر بر اعمال و رفتار همه ما خواهد بود.

رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: مردم عملکرد مدیران دستگاه قضایی استان را قضاوت می کنند و عملکرد روسا و دادستان های حوزه های قضایی استان کاملاً مورد توجه مردم قرار دارد.

پوریانی با اشاره به سختی کار در مجموعه های قضایی و گستره وسیع حوزه فعالیت دستگاه قضا، تصریح کرد: فعالیت مدیران دستگاه قضایی استان باید با نگاه فساد ستیزی توام باشد و روسا، دادستان ها و مدیران دستگاه قضایی استان باید با جدیت با هرگونه فساد در داخل سازمان و جامعه مبارزه کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران خاطرنشان کرد: مسامحه و کوتاهی در حوزه مبارزه با فساد قابل جبران نخواهد بود و باید با فساد بدون اغماض مبارزه و مقابله شود و در این راستا باید از این فرصت خدمت که در اختیار ما قرار گرفته برای رضایت خداوند متعال و خدمت به مردم استفاده کنیم.

پوریانی، بحث پیشگیری از وقوع جرائم در استان مازندران را نیز بسیار مهم و موثر عنوان کرد و گفت: مواردی مانند سرقت و مباحث مالی همچنین ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری ها از جمله برخی مواردی هستند که باید به عنوان موارد مهم، مدنظر ویژه روسا و دادستان های حوزه های قضایی استان قرار گیرند.

رئیس کل دادگستری مازندران همچنین با اشاره به ابلاغ سند تحول قضایی به دادگستری استان ها، افزود: روسای دادگستری و دادستان ها، علیرغم حجم بالای کار در شهرستان ها، نقش بسیار مهمی در اجرای این سند بر عهده دارند. سند تحول قضایی جزو موضوعات مهم و اساسی است که باید به بهترین شکل ممکن در دادگستری مازندران اجرایی شود.

پوریانی با اشاره به شعار سال اظهار کرد: حمایت قضایی از سرمایه گذاری و استفاده از ظرفیت های مختلف برای حمایت از تولید و اشتغال، امری بسیار مهم و اساسی است و همه باید برای تحقق شعار سال بسیج شوند.

رئیس کل دادگستری مازندران همچنین بر اجرای بهنگام احکام صادره تاکید کرد و افزود: احکام صادره باید توسط دستگاه های ذیربط و با نظارت کامل دستگاه قضایی، به شکل کامل و دقیق اجرایی شود.

گفتنی است روسا و دادستان های حوزه های قضایی استان نیز در این نشست به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص موارد مطروحه در جلسه پرداختند. 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار