کد خبر: ۱۱۶۴۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۸ 29 April 2024

به گزارش تابناک مازندران ، حجت الاسلام فولادی مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی مازندران از برگزاری همایش ملی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی سراسر کشور در مشهد به میزبانی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی خبر داد.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این همایش دو روزه، هم اندیشی، هم افزایی، برنامه ریزی و تبیین برنامه های سالجاری و همچنین رفع موانع و مشکلات مربوط به مناطق آزاد بوده است، افزود: طی دو روز چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته، (۵ و ۶ اردیبهشت) مشتمل بر ۷ ساعت شرکت در همایش و ۸ ساعت جلسات کارگروهی تخصصی ۱۴ گانه در دو روز برگزار گردید.

مهندس فولادی تصریح کرد: این همایش با حضور برخط معاون اول محترم ریاست جمهوری و دو وزیر محترم عضو شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، نماینده ویژه رییس جمهور در مناطق ویژه اقتصادی، مدیران عامل برخی از شرکت‌های مرتبط به فعالیت‌ها در مناطق آزاد و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و معاونین و مدیران دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد (مجموعا از ۴۸ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی و حدود ۲۸۰ نفر) برگزار شد.

مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی مازندران‌ با بیان اینکه دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهوری، دکتر عبدالملکی نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی و دکتر وحیدی وزیر کشور از سخنرانان این همایش بودند، افزود: دکتر عبدالملکی نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد با ارائه توضیحاتی، خط مشی های سال ۱۴۰۳ را با رویکرد اینکه این همایش تیم ملی اقتصادی بین الملل ایران می باشد درخصوص اهداف و راهبردها و برنامه های تخصصی برای جهش تولید را، تشریح نمود.

ایشان در ادامه اذعان داشت: دکتر مخبر معاون اول رییس جمهور به صورت بر خط پیرامون ضرورت هماهنگی های اقتصادی و تعیین راهبردها و اهداف جامع رشد اقتصادی سخن گفت و اظهار داشته اند برای اینکه اهداف منطقه آزاد تحقق یابد دولت آمادگی کامل دارد که موانع را برطرف نماید و همچنین دکتر خاندوزی وزیر اقتصاد نیز با قاطعیت حمایت های همه جانبه خود را در جهت تحقق اهداف مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به صراحت اعلام نمودند.

حجت الاسلام فولادی در پایان بیان کرد: در مراسم اختتامیه همایش ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که بیشترین امتیاز ارزیابی عملکرد را در طی سالهای گذشته به خود اختصاص دادند، تقدیر شد.

لازم به ذکر است حجت الاسلام فولادی مدیر اجرایی منطقه آزاد مازندران در این رویداد بزرگ، طی دیدارها و تشریک مساعی با مدیران ارشد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی همچنین با حضور در کارگروه های مختلف خاصه کارگروه توسعه اقتصاد دریامحور به بیان ظرفیت اقتصادی منطقه آزاد در راستای تحقق شعار سال عملیاتی می شود
همچنین مهندس فولادی در حاشیه این همایش ۵ تفاهم نامه همکاری با برخی از شرکت‌ها و موسسات و مناطق آزاد در جهت استفاده از تجربیات آنها و ... داشته اند که در روزهای آینده اخبار آن منعکس خواهد شد. 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار