کد خبر: ۱۱۶۲۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۹ 15 April 2024

به گزارش تابناک مازندران ، سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران گفت:

باید به ۲۰ میلیون اقامت مسافران، گردشگران و خانه دومی ها در آمار جمعیت مازندران توجه ویژه شود.

احمد توکلی در جلسه شورای برنامه ریزی مازندران که در سالن شهید رجایی استانداری مازندران صبح امروز برگزار شد، با بیان اینکه نیاز است تا برنامه‌های اجرایی براساس طرح آمایش سرزمینی در مازندران اجرایی شود، اظهار کرد: به دلیل عدم توجه به اجرای طرح آمایش سرزمینی، عمده طرح های مغایر با آن که اجرا شد با چالش مواجه است و ضرورت دارد تا برای برون رفت از مشکلات، این طرح اجرایی بشود.
وی شناخت وضع موجود مازندران را برای سیاست‌گذاری در اجرای طرح‌ها بسیار مهم برشمرد، افزود: در تصویب طرح هایی از جمله تفصیلی، طرح هادی و دیگر طرح‌ها عدم شناخت دقیق و درست وضع موجود نمایان است.
سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه پلاک اول و دوم سواحل دریا بر اساس طرح، بنا بود تا واحدهای دو طبقه ساخته شود، یادآورشد: با توجه به تغییر ذائقه شهروندان و تمایل برای سکونت در آپارتمان های ساحل، ساخت برج در پلاک یک رونق گرفت و نیاز است تا مصوبات این بخش امکانسنجی و همگون بشود.
توکلی با بیان اینکه در طرح نهضت ملی مسکن زمینهای با توان اکولوژیک درجه ۳ به بالا را ملاک ساخت قرار دادند، تصریح کرد: زمینهای با این قابلیت عمدتا در ارتفاع بالای هزار متر قرار دارند و در حالی که جمعیت در شهرها و نزدیک به شهرها ساکن هستند و دوری ساخت مسکن از محل تجمع جمعیت توجیه و استقبال ندارد.
وی با اشاره به اینکه در آمار جمعیتی مازندران نفوس ملاک است در حالی که در بازه زمانی فشرده ۲ هفته ای ایام تعطیلات نوروز ۲۰ میلیون اقامت در استان ثبت شد، خاطرنشان کرد: عمده ثبت اقامت مربوط به خانه دومی است و نیاز است تا در اعلام جمعیت مازندران، مسکن ملاک ارائه آمار قرار بگیرد.

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار