مدیرکل میراث‌فرهنگی مازندران:
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از بازدید هزار و ۷۷ نفر از موزه‌های مازندران خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۱۱۴۱
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۱ 22 March 2024

به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، حسین ایزدی جمعه سوم فروردین ۱۴۰۳ در حاشیه بازدید از عمارت کلبادی و موزه تاریخ شهر ساری ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان، گفت: موزه شهر ساری یکی از مهمترین موزه‌های استان و آبرو و پیشانی حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران است که باید با دقت و نظارت بیشتری اداره شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران افزود: از ابتدای ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا دوم فروردین جاری یک هزار و ۷۷ نفر از موزه‌های استان بازدید کردند.

او با تاکید بر اینکه کارشناسان و کارکنان موزه باید ارتباط بیشتر و بهتری با گردشگران داشته باشند، تصریح کرد: کارشناسان باید معرفی خوب و شایسته از تاریخ و فرهنگ مازندران برای گردشگران و مسافرانی که از موزه دیدن می کنند، داشته باشند.

ایزدی از موزه‌ها به عنوان یکی از شاخص‌های فرهنگی منطقه یاد کرد وا گفت: تاکنون جاذبه‌های متنوع مازندران باعث شده که موزه‌های استان از نگاه گردشگران دور بماند باید تلاش کنیم با ایجاد برنامه‌های فرهنگی و معرفی درست موزه‌ها به گردشگران، فرهنگ و هنر استان را در این فضاهای فرهنگی به گردشگران ارائه دهیم.

این موزه در سال 1387 به مناسبت سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با سه بخش مستقل باستان‌شناسی، مردم‌شناسی و صنایع‌دستی راه‌اندازی شده است. عمارت کلبادی که ساختمان مرکزی و اصلی این موزه محسوب می‌شود متعلق به اواخر دوره قاجار بوده که در سال ۱۳۷۷ با شماره ۲۱۴۸ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است موزه مردم شناسی هم در کنار این موزه در حمام وزیری قرار دارد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار