کد خبر: ۱۱۶۰۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۸ 31 March 2024
به نظر نگارنده وقتی که ایام ماه رمضان و شهادت امام علی (ع) با روز طبیعت یکی می‌شود بهتر است نظارت بر اماکن تفریحی را بیشتر کنیم نه اینکه درب آنان را ببندیم؛ چون خانواده‌ها و جوانان با مراجعه به پارک یا بوستان جنگلی که با نظارت پلیس یا نگهبان آن جا اداره می‌شود در مکان امن‌تری این روز را می‌گذرانند.

به گزارش ندای تجن – امروز عصر خبری از مدیرکل منابع طبیعی مازندران – نوشهر به دست ما رسید که با مصوبه وزارت کشور و شورای تأمین شهرستان‌ها همه پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌های استان مازندران در روز ۱۲ و ۱۳ فروردین‌ماه بسته خواهد شد.

به گفته مهرداد خزایی پول باتوجه‌به در پیش بودن روز طبیعت و هم‌زمانی آن با ایام ماه مبارک رمضان به‌ویژه سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) و حرمت این ماه و جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی؛ مقرر شده روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین همه پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌های جنگلی تعطیل است

قرار است به‌منظور رعایت و پاسداشت حرمت ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر هرگونه حضور، چادر و اسکان در زمان قید شده در پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌های جنگلی ممنوع است و از حضور افراد و خودروها به این مجموعه‌ها جلوگیری به عمل می‌آید.

به گزارش ندای تجن – مازندران استانی سرسبز با مردمی مهمان‌نواز است که از جان‌ودل برای مهمانان خود مایه می‌گذارند، آنان عاشق طبیعت هستند برای همین ترجیح می‌دهند تا روزهای تعطیل را در آغوش سبز جنگل بگذرانند این کار برای حفظ آرامش و آمادگی شغلی آنان در سال جدید مفید است.

اما با بسته‌بودن پارک‌ها و بوستان‌ها و تفرجگاه‌های جنگلی خانواده‌ها مجبور به ماندن در خانه هستند و جوانان و نوجوانان نیز ممکن است برای خالی‌کردن هیجانات خود در تفرجگاه‌های شخصی و غیرمجاز بگذرانند که در آن جا هیچ ناظر ومحدودکننده‌ای‌ وجود ندارد و گاهی به‌صورت جدی فضای خطرناکی می‌شود. 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار