کد خبر: ۱۱۵۲۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳ 05 February 2024

به گزارش تابناک مازندران ، حیدر داوودیان روز پنجشنبه ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر و چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از تکمیل ۱۲ طرح زیرساختی بخش آب توسط این دستگاه خبر داد و اظهار کرد: این ۱۲ طرح شامل یک مجتمع آبرسانی روستایی، پنج طرح تامین آب کشاورزی و ۶ دیوار حفاظتی است که طی یک سال اخیر اجرا شد و اکنون به مناسبت دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد. 

تکمیل ۱۲ طرح زیرساختی بخش آب در مازندران  

 

وی افزود: مجتمع آبرسانی ۱۴ روستای دهستان لفور سوادکوه شمالی که گام نخست آن با آبرسانی به پنج روستا در دهه فجر پارسال گشایش یافته بود طی یک سال گذشته با آبرسانی به چهار روستای عالم‌کلا، تمر، لودشت و پاشاکلا با صرف ۵۰۰ میلیارد ریال به پایان گام دوم رسید و همزمان با دهه فجر ساکنان این چهار روستا نیز از نعمت آب آشامیدنی پایدار و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از ۶ دیوار حفاظتی شامل کورکورسر در نوشهر، تازه‌آباد در بهنمیر، عسل‌سر و زوات شرق در چالوس، واز در نور و ولیکرود در فریدونکنار نیز بخشی از برنامه‌های آب منطقه‌ای مازندران به مناسبت دهه فجر امسال است.

۱۲ طرح زیرساختی آب منطقه‌ای مازندران در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

داوودیان با بیان این‌که دیوارهای حفاظتی نقش مهمی در تثبیت بستر و جلوگیری از خسارات ناشی از طغیان رودخانه‌ها دارند، افزود: طول مجموع این پنج دیوار حفاظتی ۶۸۸ متر است که با ۴۴۵ میلیارد ریال اعتبار ساخته شد 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار