با هدف نهادینه‌سازی مصرف بهینه انرژی؛

دانش‌آموزان دبستان غیر دولتی نواندیشان شمال ساری با سختی‌های تولید برق آشنا شدند

با حضور کارشناس نیروگاه شهیدسلیمی نکا در دبستان پسرانه غیردولتی نواندیشان شمال ساری، معلمان و دانش آموزان با شرایط سخت تولید و روشهای مدیریت مصرف برق آشنا شدند.
کد خبر: ۱۱۵۲۲۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۶ 01 February 2024

به گزارش تابناک مازندران، سیدمیثم عمادی رئیس اداره روابط عمومی شرکت مدیریت تولیدبرق نکا با اعلام این خبر افزود: در دنیای صنعتی امروز برق کالایی بسیار ارزشمند است که با دشواری و هزینه زیاد تولید می شود اما داده های آماری نشان می دهد که میزان مصرف انرژی بخش خانگی کشور ما در قیاس با دیگر کشورها بسیار بالاست و متأسفانه به بدمصرفی دچار هستیم. لذا برای فائق آمدن بر چالش هدر رفت سرمایه های ملی ضمن اینکه همه دستگاه های مسئول باید از نخبگان و شرکت های دانش بنیان در زمینه تولید لوازم برقی کم مصرف حمایت کنند، نهادهای مسئول فرهنگی و بویژه آموزش و پرورش نیز می تواند نقش مؤثری در ترویج فرهنگ بهینه مصارف انرژی ایفا کند. چون کودکان و نوجوانان به عنوان بستر تشکیل دهنده جامعه بزرگسال آینده، از قدرت یادگیری بالایی برخوردارند و اگر مهارت مدیریت مصرف انرژی را در این سنین بیاموزند، در سنین بالاتر آنرا بکار خواهند بست و به مرور فرهنگ مدیریت مصرف در جامعه شکل خواهد گرفت.

 

دانش‌آموزان دبستان غیر دولتی نواندیشان شمال ساری با سختی‌های تولید برق آشنا شدند  

لذا به منظور ترویج فرهنگ صرفه‌جویی و مصرف بهینه انرژی و آشنا نمودن دانش‌آموزان با اهمیت انرژی و سختی‌های فرایند تولید، با هماهنگی بعمل آمده کارشناس نیروگاه در دبستان پسرانه غیردولتی نواندیشان شمال ساری حضور یافت و با به نمایش گذاشتن مستند و کلیپ‌هایی در خصوص معرفی نیروگاه، فرایند سخت تولید برق و زحمات کارکنان صنعت برق حرارتی کشور برای تولیدبرق پایدار و تأمین نیاز مشترکان شبکه، اهمیت و راهکارهای مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعات اوج مصرف را برای دانش آموزان تشریح کرد و به سوالات دانش آموزان در این خصوص پاسخ داد. 

در پایان سؤالاتی از سوی کارشناس نیروگاه مطرح و جوایزی به دانش آموزان اهداء شد. 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار