کد خبر: ۱۱۵۱۵۴۱
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۹ 28 January 2024

به گزارش تابناک مازندران ، توليد انرژي خالص نيروگاه نکا به حدود 7 میلیارد و 374 میلیون کیلووات ساعت رسید .

بر اساس این گزارش ، نيروگاه شهيدسليمي نکا در ده ماه گذشته حدود 7 میلیارد و 373 میلیون و 427 هزار کیلووات ساعت انرژی خالص تولید کرد.

مديرعامل شرکت مديريت توليدبرق نکا با اعلام اين خبر افزود: در ماه دی، واحد 2 بخار برای انجام تعمیرات نیمه اساسی در مدار تولید نبود و لذا با توجه به محدودیت تولید ناشی از عدم تخصیص سوخت گاز در بلوک سیکل ترکیبی و کاهش سطح آب دریا در بخش واحدهای بخار، بيش از 597 میلیون و 465 هزار کيلووات ساعت انرژي خالص در واحدهاي بخار و بلوک سيکل ترکيبي توليد و به شبکه سراسري برق کشور تزريق شد.

نوراله ادبي فيروزجائي با بيان اينکه در ده ماهه گذشته بیش از 73 درصد انرژي توليدي در واحدهاي بخار و حدود 27 درصد در بلوک سيکل ترکيبي بدست آمد، گفت: در این مدت بیش از 85 درصد انرژي تعهدي سالانه نيروگاه، طبق برنامه محقق شد.

وی همچنین با اشاره به سختی و هزینه زیاد تولید برق، بر ضرورت مدیریت و بهینه مصرف نمودن برق در تمامی فصول سال تأکید کرد و گفت: یکی از چالشهای مهم صنعت برق کشور ما بالا بودن شدت مصرف برق است و به گواه آمار ده برابر استاندارد جهانی برق مصرف میکنیم بنابراین مردم ما با مدیریت کردن مصارف خود میتوانند کمک کنند تا همه هموطنان در تابستان از نعمت برق برخوردار شوند و در زمستان نیز با کاهش تقاضا واحدهای نیروگاهی کمتری در مدار تولید قرار می گیرند و بدین ترتیب نیاز نیروگاه ها به سوخت کاهش می یابد و همه مردم از نعمت سوخت گاز نیز بهره مند می شوند.

نيروگاه شهيدسليمي نکا با 4 واحد بخار به ظرفیت نامی 440 مگاوات، 2 واحد گازي 137.6 مگاواتي و يک واحد بخار در بلوک سيکل ترکيبي با ظرفيت نامی 160 مگاوات و تأمين بيش از 4 درصد برق کشور نقش موثري در پايداري شبکه سراسري برق کشور دارد.

 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار