کد خبر: ۱۱۳۷۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۱ 14 November 2023

به گزارش تابناک مازندران ، سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در مراسم اختتامیه هفته مازندران در تالار مرکزی ساری، گفت:

این روزها شاهد اتفاقاتی در فلسطین و به شهادت رسیدن مردم غزه هستیم و این اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنیم.

قاسم عزیززاده گرجی همچنین با گرامیداشت هفته مازندران، اظهار کرد: از تلاش‌های همه کسانی که از دیرباز برای حفظ تاریخ و فرهنگ مازندران تلاش کرده و جریان‌ساز بودند، قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه تاریخ مازندران معطوف به تشکیل حکومت شیعی است، افزود: هر ملتی سرمایه‌هایی دارد و به آنها می‌بالد و مازندران سرشار از سرمایه‌های سرزمینی و انسانی است که باید شناسایی شده و شناسانده شوند.

این مسئول گفت: مازندران در عرصه‌های علمی دارای رتبه‌های عالی، جلوه‌ گاه شهیدان و سرزمین پهلوانان و قهرمانان است که سرمایه‌های این استان هستند.

گرجی تصریح کرد: باید بدانیم در شرایط امروزی، نسل کودک و نوجوان چه سهمی و نقشی در مقابل سرمایه‌ها دارد.

وی با بیان اینکه باورها و اعتقادات نتوانسته در رفتار عامه جامعه جلوه کند، ادامه داد: تمدن غنی مازندران در معماری خانه‌های مازندران جایگاه ویژه‌ای ندارد.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری مازندران عنوان کرد: احیای پیوست فرهنگی در همه حوزه‌های تصمیم‌گیری باید اتفاق افتد تا سرمایه‌های این استان حفظ شوند.

این مسئول اظهار کرد: پارک‌ها و مراکز تفریحی اگر پیوست فرهنگی داشته باشند، بوستان فرهنگ و محل زیست مطلوب برای همگان خواهد بود.

گرجی افزود: مازندران با ظرفیت‌های فراوان تاریخی، فرهنگی و حماسی و آداب و رسوم به عنوان مهم‌ترین منبع هویت‌ساز برای نسل جوان و نوجوان باید مورد توجه باشد.

وی گفت: سیاست دولت سیزدهم احیای فرهنگ محلی است چرا که برای رسیدن فرهنگ‌ملی باید از مسیر فرهنگ محلی عبور کنیم و به همین دلیل ۱۴ آبان روز ملی مازندران در تقویم رسمی کشور ثبت شد.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران تصریح کرد: دبیرخانه دائمی هفته مازندران به دستور استاندار ایجاد شده تا در طول سال فعالیت کند و هفته مازندران سال آینده باید پیوست فرهنگی همه بخش‌ها تدوین شود.

گرجی با اشاره به کارکردهای معاونت سیاسی، امنیتی، اجتماعی یادآور شد: اگر در حوزه فرهنگی و اجتماعی خوب کار کنیم حوزه سیاسی، تحت‌الشعاع حوزه فرهنگی قرار خواهد گرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار