معاون هواشناسی مازندران خبر داد
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: هوای آفتابی و گرم تا اوایل هفته آینده در استان تداوم دارد.
کد خبر: ۲۷۴۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵ 09 August 2016
 به گزارش تابناک مازندران، احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: با توجه به استقرار الگوی تابستانه روزهای گرمی را در استان سپری می‌کنیم به‌طوری که بیشینه دمای اتفاق افتاده روز گذشته در مازندران مربوط به ساری و آمل با 36 درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.
 
وی با بیان اینکه با توجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و استقرار الگوی تابستانه کماکان برای روزهای آینده جو نسبتاً پایدار و آرامی را در سطح مازندران شاهد هستیم، اضافه کرد: این هوای آفتابی و گرم تا روزهای پایانی هفته جاری و جتی اوایل هفته آینده در استان تداوم خواهد داشت.
 
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه از لحاظ دمایی نیز نوسانات چندانی نداریم و روزهای گرمی را پیش رو داریم، افزود: همچنین رطوبت هوا موجب می‌شود که دمای احساسی حداقل دو سه درجه بیشتر از دمای اتفاق افتاده واقعی باشد.
 
اسدی با تأکید بر مدیریت مصرف انرژی با توجه به گرمای هوا، خاطرنشان کرد: مرغ‌داران و گل‌خانه‌داران نسبت به تهویه سالن‌ها اقدام کرده و شالی‌کاران نسبت به برداشت محصول اقدام کنند.
 
وی تصریح کرد: همچنین افراد با توجه به گرمای هوا از روشن کردن آتش در جنگل‌ها و برداشت شالی در مزارع خودداری کنند.
 
وی در پایان گفت: دریای مازندران نیز برای روزهای آینده به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود که لازم است در ارتباط با دریا نکات ایمنی رعایت شود.
منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار