پایش کیفیت سموم مصرفی، پایش فروشگاه‌های سموم شیمیایی، پایش زمان مصرف سموم و جایگزینی سموم کم‌خطر از مواردی است که در دستورکار سازمان حفظ نباتات کشور قرار دارد
کد خبر: ۱۰۸۹۳۳۶
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰ 25 January 2023
به گزارش تابناک مازندران ، سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور گفت:
دو استان در کشور پایلوت مبارزه بیولوژیک در محصولات کشاورزی هستند که مازندران بعنوان استان پایلوت مبارزه بیولوژیک در شمال کشور انتخاب شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، رنجبر سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور در جلسه ستاد گیاهپزشکی استان مازندران که باحضور معاونین سازمان حفظ نباتات و سرپرست موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور و اعضای ستاد گیاهپزشکی استان در جهاد کشاورزی مازندران برگزار شد، گفت: استان مازندران یک استان دارای شرایط ویژه در تولید محصولات کشاورزی است که این استان را به استان امنیت غذایی کشور تبدیل کرده است.

 

وی از تولید محصول سالم برنج در کشت اول و دوم بدون استفاده از هیچگونه سموم شیمیایی خبر داد و گفت: زمینه تولید محصولات سالم در کشور وجود دارد و اگر کشاورزان از آخرین یافته‌ها و دستاوردهای تحقیقاتی محققان استفاده کنند شاهد تولید انواع محصولات سالم خواهیم بود.

 

سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور خواستار توسعه و گسترش استفاده از عوامل بیولوژیک برای مبارزه با آفات شد و افزود: دو استان در کشور پایلوت مبارزه بیولوژیک در محصولات کشاورزی هستند که مازندران بعنوان استان پایلوت مبارزه بیولوژیک در شمال کشور انتخاب شده است.

وی اظهار کرد: پایش کیفیت سموم مصرفی، پایش فروشگاه‌های سموم شیمیایی، پایش زمان مصرف سموم و جایگزینی سموم کم‌خطر از مواردی است که در دستورکار سازمان حفظ نباتات کشور قرار دارد.

 

رنجبر از تعدد فروشگاه های توزیع سموم شیمیایی در استان گلایه کرد و گفت: باید به دنبال افزایش تعداد کلینیک های گیاهپزشکی در استان باشیم و از این طریق مصرف سموم را کاهش دهیم چراکه سلامت جامعه در گرو کاهش مصرف سموم شیمیایی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار