رئیس کل دادگستری مازندران: برگزاری انتخابات به شکل کامل توسط دستگاه قضایی رصد می شود

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به حضور اتباع بیگانه در استان، افزود: با توجه به ممنوعیت حضور اتباع بیگانه در مازندران، کارفرمایان از بکارگیری این افراد جهت اشتغال جدا خودداری کنند
کد خبر: ۱۱۷۲۰۹۸
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۸ 20 June 2024

به گزارش تابناک مازندران ، رئیس کل دادگستری مازندران از رصد و نظارت کامل و دقیق دستگاه قضایی استان بر فرایند برگزاری انتخابات خبر داد.

بر اساس گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران، دکتر عباس پوریانی در جلسه پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان، تاکید کرد: برگزاری انتخابات مختلف به ویژه انتخابات ریاست جمهوری موضوعی بسیار حساس است و بر این اساس تکالیف و مسئولیت های دست اندرکاران و متولیان امر نیز بسیار مهم خواهد بود.
رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان مازندران ادامه داد: متولیان برگزاری انتخابات و همچنین دست اندرکاران برقراری نظم و امنیت انتخابات باید اهتمام ویژه ای نسبت به انجام وظایف و تکالیف خود داشته باشند و قطعاً دستگاه قضایی نیز در مسیر برگزاری انتخاباتی سالم، با تمام توان و ظرفیت تلاش خواهد کرد.
پوریانی بر لزوم حضور پرشور مردم در انتخابات نیز تاکید کرد و گفت: باید با بهره مندی از همه ظرفیت ها، بسترهای لازم برای حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری فراهم شود.
رئیس کل دادگستری مازندران همچنین با اشاره به حضور اتباع بیگانه در استان، افزود: با توجه به ممنوعیت حضور اتباع بیگانه در مازندران، کارفرمایان از بکارگیری این افراد جهت اشتغال جدا خودداری کنند.
پوریانی، لزوم رصد فضای مجازی در فرایند برگزاری انتخابات را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: باید با برنامه ریزی مناسب اقدامات لازم در خصوص پیشگیری از جرائم و تخلفات در بستر فضای مجازی انجام شود.
رئیس کل دادگستری مازندران، همچنین صیانت از آرای مردم را بسیار مهم دانست و با اشاره به تعیین شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در استان، افزود: با اختصاص قاضی کشیک در زمان برگزاری انتخابات و همچنین با حضور میدانی دادستان ها در همه حوزه های قضایی، رصد و نظارت کامل بر فرایند برگزاری انتخابات به شکل دقیق انجام خواهد شد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران نیز در این جلسه اظهار کرد: باید ساز و کار لازم برای افزایش مشارکت مردم و برگزاری انتخابات به بهترین شکل ممکن فراهم شود.
حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی موسوی با اشاره به راهبردهای ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی، افزود: صیانت از آرای مردم، برگزاری سالم انتخابات، مشارکت حداکثری و ایجاد فضای سالم رقابتی و همچنین فصل الخطاب قرار دادن قانون در فرایند برگزاری انتخابات از جمله این موارد محسوب می شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران نیز در این جلسه با اشاره به 4 راهبرد مد نظر مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات، افزود: تمام اقدامات ستاد انتخابات استان، در راستای 4 راهبرد مذکور برنامه ریزی و اجرایی خواهد شد.
قاسم عزیززاده گرجی با اشاره به وجود 59 حوزه انتخابیه و 3 هزار و 228 شعبه اخذ رای در استان، خاطرنشان کرد: دو میلیون و 487 هزار و 244 نفر در استان مازندران واجد شرایط رای دادن هستند.
در ادامه سایر اعضای جلسه نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص موارد مطروحه پرداختند و در خصوص این موارد بحث و تبادل نظر شد. 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار