بررسی علت سیل ویرانگر بهشهر

کد خبر: ۱۱۳۸۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۷ 18 November 2023

به گزارش تابناک مازندران ، علی اصغر میرزایی فرماندار این شهرستان جمعه شب ۲۶ آبان ماه در نشست ستاد مدیریت بحران اظهار کرد:

مدیریت بحران از همان ابتدای سیل با توجه به اینکه در آماده باش کامل بود، پای کار بود و از سه راه عبدالحق به پایین بالا آمدن آب زیاد بود و متاسفانه یک نوجوان را از دست دادیم. 

وی گفت: رصد کامل در شهرستان توسط تیم‌ مدیریت بحران انجام شد و در ادامه هم در دست انجام است و با همه توان برای مهار سیل و رفع مشکلات وارد عمل شدیم.

فرماندار بهشهر گفت: از ابتدای بارش باران اعضای ستاد مدیریت بحران و مدیران حوزه مدیریت بحران در صحنه و ستاد بودند و همه تلاش ما برای رفع موانع و کاهش خسارت و تلفات است.

میرزایی اظهار کرد: پاکسازی رودخانه‌ها مهمترین اولویت ما در شرایط فعلی است و تمام رودخانه‌های محور اصلی باید پاک‌سازی شود و انسدادی صورت نگیرد و ادوات به‌کارگیری و آبراهه‌ها بازگشایی شوند و همچنین ادوات کنار پل ها و رودخانه‌ها مستقر باشند تا طغیان آب را در داخل شهر نداشته باشیم.

فرماندار بهشهر خاطرنشان کرد: در فاز اول بارش باران در بهشهر، طغیان و سیلاب در برخی نقاط به دلیل تردد خودروهای عبوری بود و در ادامه راه هم باید همه اعضای ستاد مدیریت بحران مراقبت کنند.

وی افزود: ضربه اول بارش باران در بهشهر خوب مدیریت شد و ضربه دوم سیل کمتر است و حاد نیست، اما باید در آماده باش کامل و همه جانبه باشیم.

میرزایی با بیان اینکه دامنه خسارت در دست بررسی است، یادآور شد: با پایان یافتن بارش، دامنه خسارت، جمع بندی و اطلاع‌رسانی می‌شود.

فرماندار بهشهر همچنین گفت: داخل شهر بهشهر، در خیابان شهید رجایی و تقاطع شهید مهرزادی، مشکل آفرین بود و گلشهر به سه راه هم باید کنترل و بسته شود.

وی تصریح کرد: امور آب هم تخلیه و پاکسازی رودخانه‌ها را در دستور کار قرار دهند تا از خسارت جلوگیری شود. 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار