قاسمی منجزی اولین سهمیه المپیکی کشتی را گرفت

مسابقه‌های کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو طی روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریور در شهر «نورسلطان» قزاقستان برگزار می‌شود.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم «امیر قاسمی منجزی» در دور نخست با نتیجه ۳ بر یک از سد «استپان داوید» از جمهوری چک گذشت. وی در دور بعد مقابل «سرگئی سیمینوف» قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه با نتیجه ۶ بر ۴ به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی «مومینجان عبدالله یف» قهرمان بازی های آسیایی از ازبکستان را با نتیجه ۳ بر یک مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی در این مرحله و راهیابی به فینال باید با «اسکار پینو هندز» دارنده مدال برنز جهان از کوبا مبارزه کند.

«علیرضا نجاتی» و «محمدعلی گرایی» نمایندگان وزن‌های ۶۰ و ۷۷ کیلوگرم نیز تا لحظاتی دیگر در مرحله یک چهارم نهایی باید به مصاف حریفان بروند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم «علیرضا نجاتی» دارنده مدال برنز جوانان و نوجوانان جهان، در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر سیدالله تاژایف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل «هایتم محمود» از مصر با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر از سد کیم سئونگ هاک از کره جنوبی گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

نجاتی در این مرحله و برای راهیابی به نیمه نهایی باید با «ایو آنگلوف» کشتی‌گیر کهنه‌کار و عنوان‌دار بلغارستانی مبارزه کند.

در وزن ۷۷ کیلوگرم «محمدعلی گرایی» دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی‌های آسیایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر و در کمتر از ۲ دقیقه «کیم هیون وو» قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد در مصاف با «الوین مورسالیف» دارنده مدال برنز جهان از جمهوری آذربایجان با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

وی در این مرحله و برای راهیابی به نیمه نهایی و کسب سهمیه المپیک «آلکس کاسیدیس» از سوئد را پیش‌ رو دارد. وی در صورت برتری برابر حریف سوئدی در نیمه نهایی و برای راهیابی به فینال باید به مصاف برنده «کاراپت چالیان» از ارمنستان و «پاول لیاخ» از بلاروس برود.

رومن ولاسوف دارنده ۲ مدال طلای المپیک در مرحله قبل مقابل حریف آذربایجانی مغلوب شد./ایرنا