تسهیلات حمل و نقل، محیط فیزیکی خوب، زیربناهای قابل اطمینان و دسترسی به بازار از جمله الزامات منطقه آزاد به شمار می رود و مردم استان از ایجاد منطقه آزاد نفعی نخواهند برد
کد خبر: ۹۹۶۱۷۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷ 24 September 2021

محسن نگهبان در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار اینکه در اینکه سطح کشور ۲۱ بندر فعال وجود دارد که ظرفیت صادرات و واردات آنان ۱۵۰ میلیون تن است، گفت: سهم مازندران از این میزان پایین و پنج میلیون تن و زیر سه درصد است.

وی ادامه داد: در حال حاضر سهم مازندران از واردات ۴.۲ میلیون تن و از صادرات ۸۰۰ هزار تن در سال بوده و بیشتر واردات آن مربوط علوفه و گندم است.

نگهبان یادآور شد: اگر در زمینه منطقه آزاد بی گدار به آب بزنیم ضرر خواهیم کرد و غرق می شویم و از این رو باید از مسیر دانشگاه عبور کنیم.

این استاد دانشگاه یادآور شد: در حال حاضر منطقه ویژه اقتصادی در امیرآباد وجود دارد و با این حال میزان واردات چهار میلیون تن است و از طرح ایجاد منطقه آزاد در استان به عنوان یک لطیفه یاد می شود.

نگهبان تصریح کرد: تسهیلات حمل و نقل، محیط فیزیکی خوب، زیربناهای قابل اطمینان و دسترسی به بازار از جمله الزامات منطقه آزاد به شمار می رود و مردم استان از ایجاد منطقه آزاد نفعی نخواهند برد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار