فرمانده سپاه مازندران
مجمع بسیج قابلیت ورود کارشناسی به موضوعات مختلف را دارد و بر همین مبنا سند توسعه استان را در دستور کار داریم.
کد خبر: ۹۹۵۵۸۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱ 21 September 2021

به گزارش تابناک مازندران، فرمانده سپاه کربلا مازندران درنشست خبري ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس سپاه کربلا و ويژه برنامه محوری و شاخص حوزه مردم یاری و سلامت ،  با بیان اینکه از دی ماه سال گذشته در حال تدوین برنامه 5 ساله توسعه مازندران توسط مجمع بسیج استان هستیم، اظهار داشت: تاکنون 90 درصد طرح تدوین ‌و تا 2 ماه دیگر اتمام و تدوین نهایی می‌شود که به مناسبت هفته دفاع مقدس از آن رونمایی ابتدایی کردیم.

سردار سیاوش مسلمی عصر امروز در نشست با خبرنگاران در ساری ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تقارن آن با اربعین حسینی، اظهار کرد: این هفته یادآور مجادهدت‌ها و ایثارگری‌های شهدا است.

وی افزود: دفاع مقدس گنجینه و معادن بی پایانی هستند و هرچه از این گنجینه برداشت کنیم، تضمین کننده ماندگاری و بقای انقلاب است.

فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: از دی ماه سال گذشته در حال تدوین برنامه 5 ساله توسعه مازندران توسط مجمع بسیج استان هستیم.

مسلمی ادامه داد: تاکنون 90 درصد طرح تدوین ‌و تا 2 ماه دیگر اتمام و تدوین نهایی می‌شود که به مناسبت هفته دفاع مقدس از آن رونمایی ابتدایی کردیم.

وی ادامه داد: آنچه از این گنجینه معارف و باارزش دفاع مقدس برداشت می‌شود، اعتلای ارزش‌های دینی است زیرا جنس شهدا، جنس و روح خدایی بوده است و باید روحیه امیدآفرینی را مبتنی بر اعتقادات دینی بنا کنیم، تضمین کننده آینده انقلاب اسلامی است

فرمانده سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه سطح محرومیت مازندران به وضوح قابل لمس است، افزود: بسیج برای رفع محرومیت استان وارد عمل می‌شود و سند راهبردی نقشه راه برای رسیدن به چشم‌انداز است.

مسلمی با بیان اینکه سند توسعه مازندران با استفاده از اسناد بالا دستی در حال تدوین است گفت: مجمع بسیج قابلیت ورود کارشناسی به موضوعات مختلف را دارد و بر همین مبنا سند توسعه استان را در دستور کار داریم.

مسلمی از ظرفیت‌های بالقوه‌ فراوان در بخش‌های کشاورزی، گردشگری، معدن و صنعت و دیگر بخش‌های استان خبر داد و تصریح کرد: بسیاری از ظرفیت‌های استان به خوبی استفاده نشده و باید بالفعل‌ شود.

وی با بیان اینکه این سند در حوزه پژوهشی هم به دولت کمک می‌کند، یادآور شد: با جمع‌بندی که این سند دارد، فرصت مناسبی است تا برای توسعه استان از آن استفاده شود.

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار