با توجه به قانون اخیر مجلس شورای اسلامی همه وزارتخانه‌ها موظف هستند زمین خود را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند تا برای ساخت مسکن مورد استفاده قرار گیرند
کد خبر: ۹۹۵۳۵۳
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳ 21 September 2021

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، سید محمد نظری در جلسه شورای اداری راه و شهرسازی مازندران، اظهار داشت: مجموعه اداره کل با بهره‌گیری از همه امکانات و بسیج نیروها برای دستیابی به اهداف تعیین شده از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به قانون اخیر مجلس شورای اسلامی همه وزارتخانه‌ها موظف هستند زمین خود را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند تا برای ساخت مسکن مورد استفاده قرار گیرند.

نظری با بیان اینکه موضوع مسکن برای رئیس جمهور و وزیر بسیار اهمیت دارد، یادآور شد: یکی از اتفاقات خوبی که رخ داد راه اندازی صندوق توسعه مسکن بوه که از این محل منابع خوبی برای رفع مشکل بخش‌های کم درآمد بوجود خواهد آمد و تلاش ما بر این است که برای اقشار کم درآمد هزینه مسکن را کاهش دهیم .

نظری به شیوه ساخت مسکن اشاره کرد و گفت: نخست شیوه انبوه‌سازی است که تجربه زیادی در این زمینه وجود دارد و شرکت‌های توانمندی نیز حضور دارند. شیوه دیگر واگذاری زمین به مردم بویژه روستائیان بوده تا خود اقدام به ساخت مسکن کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران ضمن بررسی ظرفیت‌های استان در این حوزه از معاونین و روسای ادارات در بخش‌های مختلف خواست تا پیشنهادات خود را درباره روش‌های تکمیل و انجام طرح‌ها و پروژه‌ها ارائه کنند.

وی تاکید کرد: براساس دستور وزیر راه و شهرسازی باید شرایطی را در استان ایجاد کنیم و مشوق‌هایی را برای سرمایه گذاران در نظر بگیریم و تلاش کنیم تا مردم برای مشارکت در پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی پیشگام شوند.

نظری، اولویت اداره کل راه و شهرسازی استان را استفاده از توان بخش خصوصی برای آغاز و تکمیل پروژه‌های عمرانی دانست و یادآور شد: در حوزه حمل و نقل باید به دنبال راهکارهای جدید برویم و زیرساخت‌های مهم استان را با این راهکارها احداث و یا تکمیل کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به حمایت دولت برای تامین مواد و مصالح ساختمانی گفت: برای تامین سیمان و فولاد مورد نیاز برای ساخت مسکن با تفاهم نامه صورت گرفته راه و شهرسازی و وزارت صمت این مشکل رفع خواهد شد.

نظری با اشاره به اعتقاد وزیر راه و شهرسازی به تکریم ارباب رجوع یادآور شد: در هر شرایطی باید پاسخگوی مردم بود و حتی اگر کاری از دستمان بر نمی آید با بیشترین احترام و تواضع آنان را مشایعت کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار