شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد این مدافع قائمشهری به سرعت بتواند خودش را با سایر بازیکنان هماهنگ کند اما این اتفاق افتاد. فرجی برای تقویت خط دفاعی خریداری شد که سید جلال حسینی و محمدحسین کنعانی‌زادگان دو عنصر اصلی آن بودند اما فرشاد در این تیم فیکس شود.
کد خبر: ۹۹۵۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۲ 20 September 2021

به گزارش تابناک مازندران از خبرورزشی،  فرشاد فرجی اسفندماه سال گذشته با زحمت فراوان توانست رضایتنامه اش را از باشگاه پدیده مشهد گرفته و پرسپولیسی شود. او در آن مقطع مجبور شد آپارتمان شخصی خودش در شمال کشور را بفروشد تا پول رضایتنامه تیم مشهدی برای پیوستن به پرسپولیس فراهم شود و ...

شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد این مدافع قائمشهری به سرعت بتواند خودش را با سایر بازیکنان هماهنگ کند اما این اتفاق افتاد. فرجی برای تقویت خط دفاعی خریداری شد که سید جلال حسینی و محمدحسین کنعانی‌زادگان دو عنصر اصلی آن بودند اما فرشاد در این تیم فیکس شد.

حالا پس از پیروزی پرسپولیس برابر استقلال تاجیکستان و صعود به لیگ قهرمانان آسیا و البته قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی و برخورد با الهلال عربستان سراغ مدافع قرمزها رفتیم. گفت‌وگوی اختصاصی خبرورزشی با فرشاد فرجی را با این توضیح بخوانید که او با استفاده از فرصت چند روزه تعطیلی تمرینات پرسپولیس به قائمشهر سفر کرده و کنار خانواده اش بود اما با حوصله و مهربانی پاسخگوی سئوالات ما شد.

برخورد با الهلال عربستان در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا قرعه خوبی برای پرسپولیس بود یا نه؟

ببینید تیم‌های این مرحله همگی قدرتمند و بهترین‌های کشور خود و آسیا هستند. فرقی هم نمی‌کند چه تیمی با کدام تیم بخورد چرا که ۴ تا تیم برتر به این مرحله رسیده و به هرحال باید با توجه به شکل برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در شرق و غرب قاره به هم می‌خوردند.

ولی بحث داغ فوتبال ما درمورد الهلال عربستان روی گرانقیمت بودن ستاره‌های این تیم یا قدرت آنها بوده است؟

تمرکز ما روی آمادگی خودمان است. الهلال تیم بزرگی است ولی ما هم پرسپولیس هستیم. من خودم در تیم پدیده مشهد تجربه بازی با این تیم عربستانی را دارم و الهلال در گروه ما بود.

آیا این تیم الهلال با آن تیم قابل مقایسه است؟

تا جایی که من دیدم اسکلت اصلی تیم حفظ و با جذب برخی نفرات خارجی تقویت شده است. الهلال تیم باکیفیتی است که قهرمان آسیا شده است ولی همان طور که گفتم ما پرسپولیس هستیم. آسیا روی تیم ما حساب می‌کند و الهلال هم باید از ما حساب ببرد.

حمید مطهری مربی پرسپولیس در مصاحبه اخیر خودش روی تیم بودن و نظم تاکتیکی تیم شما در مقابل کارهای انفرادی الهلال زوم کرده بود. اینکه پرسپولیس تیم تر است. این حرف را قبول دارید؟

دقیقا همین طور است. ما هم بازیکنان بسیار خوب و با کیفیتی داریم اما قدرت پرسپولیس به تیم بودن آن است. بچه‌های ما نشان داده اند بسیار تاکتیک پذیر هستند و می‌توانند هر تیمی را در آسیا شکست دهند.

لابد می‌دانی بازی در کشورهای عربی به ویژه عربستان سعودی خیلی با بازی در تاجیکستان فرق می‌کند. جنگ روانی، ایجاد دعوا و درگیری با بازیکنان حریف و راه رفتن روی اعصاب رقیبان از جمله کارهایی است که انجام می‌دهند. در این رابطه صحبتی نداری؟

ما تیمی حرفه‌ای هستیم که پیش بینی همه چیز را توسط کادرفنی و دست اندرکاران باشگاه کرده ایم. بازی قبلی ما هم به رغم مهمان نوازی مردم خونگرم تاجیک اصلا راحت نبود. نمی‌دانم چرا ولی بازی‌های لیگ تاجیکستان فیلمبرداری نشده و هیچ فیلمی‌از بازی‌های جدید استقلال دوشنبه در دسترس نبود. مربیان و آنالیزورهای ما با سختی فراوان فیلم‌هایی ازمسابقات این تیم تهیه و برای بچه‌ها به نمایش گذاشتند و از طرفی بازی در چمن مصنوعی هم خیلی خیلی دشوار بود.

اما تو و میلاد سرلک که به واسطه بازی در تیم نساجی مازندران و ورزشگاه وطنی قائمشهر به چمن مصنوعی عادت داشتید. نداشتید؟!

چرا، اتفاقا چمن مصنوعی ورزشگاه دوشنبه کیفیت خوبی داشت اما گرانول (دانه‌های ریز سیاه از جنس پلیمر که در زمین چمن مصنوعی استفاده می‌شود) اضافی و زیادی شرایط سختی رقم زده بود. به همین خاطر بازیکن را خسته تر می‌کرد اما خدا را شکر توانستیم با این وضعیت باز هم برنده شویم. این پیروزی بسیار شیرین و دلچسب بود.

بی تعارف گل مهدی ترابی شانسی بود؟ او می‌خواست توپ را ارسال کند اما رفت داخل دروازه و...

گل زیبا و به موقعی بود. مهم اهمیت گل ترابی است که درست در دقیقه ۹۰ به ثمر رسید تا تیم میزبان آچمز شود. استقلال تاجیکستان دیگر فرصتی برای جبران نداشت و ما هم خیلی بعد از گل تحت فشار قرار نگرفتیم. شاید اگر گل ما زودتر به ثمر می‌رسید تیم حریف روی ما فشار زیادی می‌آورد و کار سخت تر می‌شد. در فوتبال شاید چیزی لذت بخش تر از گل پیروزی آن هم در دقیقه ۹۰ وجود ندارد و خیلی خوشحال کننده است.

دیدن ورزشگاه مملو از تماشاگر دوشنبه برای شما تعجب نداشت؟

مدت‌هاست به خاطر ویروس کُرونا نتوانستیم در حضور تماشاگران بازی کنیم و از دیدن آن همه تماشاگر شگفت زده شدیم. پرسپولیس یک تیم پرطرفدار است که با انرژی مثبت تماشاگرانش قدرت بیشتری پیدا می‌کند. دل ما خیلی برای تماشاگران پرسپولیسی تنگ شده و امیدوارم این فصل باز هم شاهد حضور هواداران در استادیوم آزادی و سایر ورزشگاه‌ها باشیم.

می‌خواهیم برگردیم به نیم فصل دوم لیگ بیستم. نیم فصل حضور در پرسپولیس و کسب دو جام! چه حسی داری؟

فوق العاده است. خوشحالم به تیمی آمدم که عادت به جام گرفتن دارد و توانستیم با تلاش کادرفنی و بچه‌ها سوپرجام و قهرمانی لیگ برتر را کسب کنیم. شاید اگر در ضربات پنالتی در جام حذفی دچار بدشانسی نمی‌شدیم در این رقابت‌ها هم قهرمان می‌شدیم.

تا جایی که خاطرم هست تو هم پنالتی زن هستی. آیا داوطلب پنالتی زدن در بازی‌هایی که به ضربات پنالتی می‌کشد، می‌شوی؟

اگر آقا یحیی صلاح بداند چرا که نه؟ من در پدیده مشهد هم پنالتی می‌زدم.

در هفته‌های پایانی لیگ بیستم یکی از بهترین‌های پرسپولیس در غیاب سید جلال مصدوم بودی. خودت فکرش را می‌کردی راحت با سایر مدافعان و بازیکنان هماهنگ شوی؟

ببینید یک مثالی می‌زنم که فکر می‌کنم در مورد تیم پرسپولیس صدق می‌کند. این تیم شبیه قطار سریع السیری است که با بیشترین سرعت به سمت مقصد و هدف حرکت می‌کند. هر مسافر یا بازیکنی که سوار این قطار می‌شود مجبور است خودش را با قطار سریع السیر وفق دهد. خدا را شکر می‌کنم توانستم در پرسپولیس عملکردی داشته باشم که رضایت مربیان و هواداران را به دنبال داشته باشد. وظیفه خودم می‌دانم از کادر فنی و همبازیانم تشکر کنم که کمک کردند زودتر در پرسپولیس و این قطار موفق جا بیفتم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار