پیش بینی ما برای امسال، صادرات تا ۵۰۰ هزار تن کیوی، مرکبات و نارنگی است که دست یافتن به این هدف یعنی رشد ۲۰ درصدی در بخش صادرات که امیدواریم محقق شود.
کد خبر: ۹۹۵۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱ 20 September 2021

به گزارش تابناک مازندران، عزیزالله شهیدی‌فر با بیان اینکه پیش‌بینی تولید حداقل ۲ و نیم میلیون تن مرکبات را در استان داریم گفت: پیش بینی ما برای امسال، صادرات تا ۵۰۰ هزار تن کیوی، مرکبات و نارنگی است که دست یافتن به این هدف یعنی رشد ۲۰ درصدی در بخش صادرات که امیدواریم محقق شود.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در خصوص آخرین وضعیت کمی و کیفی مرکبات در مازندران و نیز اقدامات انجام گرفته در راستای بهیود صادرات این محصول طی سال‌جاری، تصریح کرد: در مجموع، وضعیت کمی و کیفی مرکبات امسال، ایده‌آل است.


شهیدی‌فر متذکر شد: مرکبات مازندران عموما به کشور‌های حوزه cis صادر می‌شود و امیدواریم امسال شاهد رشد قابل توجهی در این بخش باشیم.


به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، باغداران استان به ویژه باغات نارنگی، از مهرماه امسال می‌توانند طی فرصت دو ماهه، اقدام به برداشت محصولات خود کنند.


وی افزود: با توجه به کنترل آفات و مدیریت برداشت، وضعیت کمی و کیفی مرکبات امسال بهتر از سال گذشته است.


این مسوول، ادامه داد: ممکن است درصد کمی پرتقال تامسون ما کمتر از سال گذشته باشد، اما وضعیت نارنگی ما به نسبت سال گذشته به مراتب بهتر است.


شهیدی‌فر گفت: اکنون هم در بخش صادرات برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام گرفته است که در کنار تامین مرکبات مورد نیاز داخل کشور، صادرات ما هم جان بگیرد.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به وضع کیفی پرتقال‌های مازندران، خاطر نشان کرد: امسال سال خوبی برای باغداران مرکبات مازندران خواهد بود، کما اینکه سال خوبی برای برنجکاران استان نیز بود.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: خوشبختانه در بحث صادرات، سورتینگ‌ها و سردخانه‌های استان، ارتقا یافته‌اند و هم به لحاظ نگهداری و هم انبار داری کیفی مرکبات، ظرفیت مطلوبی را دارا هستند.


این مسوول اضافه کرد: در بحث بسته‌بندی نیز همین ارتقا را شاهد هستیم، چند کارخانه خوب بسته‌بندی داریم که شرایط بسته‌بندی محصولات برای حضور در بازار‌های جهانی را مساعدتر کرده است و در مجموع این پیشرفت‌ها موجب رقابت بین سورتینگ‌ها شده است.

 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار