تعداد تصادفات فوتی در مرداد ماه سال ۱۴۰۰، به میزان ۴۷ درصد و تعداد متوفیات سوانح رانندگی در این ماه به میزان ۳۷ درصد کاهش یافت.
کد خبر: ۹۹۲۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۴ 11 September 2021

به گزارش تابناک مازندران،. عباس‌علی نجفی افزود: در نتیجه افزایش قابل ملاحظه ترددهای بین استانی در ابتدای سال جاری که به دلیل لغو محدودیت‌های کرونایی صورت پذیرفت، متأسفانه تعداد کشته‌های فروردین ماه سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ با افزایش روبرو بوده است.

وی افزود: به منظور استمرار روند کاهشی تصادفات و کشته شدگان سوانح رانندگی، با اجرای اقدامات مناسب ایمنی، تعداد تصادفات در ماه‌های بعد از آن روند نزولی داشته؛ به نحوی که تعداد تصادفات فوتی در ۵ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته برابر شده است.

نجفی گفت: تعداد تصادفات فوتی در مرداد ماه سال ۱۴۰۰، به میزان ۴۷ درصد و تعداد متوفیات سوانح رانندگی در این ماه به میزان ۳۷ درصد کاهش یافت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران اقداماتی نظیر آشکارسازی و رفع بسیاری از نقاط پرحادثه، افزایش گشت‌های راهداری و گشت‌های نامحسوس جاده ای، نصب دوربین‌های کنترل سرعت، ارتقای ایمنی حریم راهها، هماهنگی بهینه با پلیس راه و سایر دستگاه‌های اجرایی درگیر در زمینه ارتقای ایمنی ترددهای جاده ای و آموزش و ارتقای ایمنی تردد کاربران آسیب پذیر را از عواملی عنوان که موجب دستیابی به نتیجه یاد شده گردید.

نجفی اظهار امیدواری کرد: با بررسی دقیق عوامل وقوع سوانح رانندگی و ریشه یابی آنها و ارائه راهکارهای مؤثر، تشریک مساعی همه دستگاه‌های اجرایی و همچنین رعایت قوانین و مقررات توسط کاربران جاده ای، ضمن استمرار روند کنونی کاهش تصادفات، در مجموع سال ۱۴۰۰ نیز شاهد کاهش آمار سوانح رانندگی در استان مازندران باشیم.

 

 

 

 

48

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار