اخبار و عملکرد حوزه انتظامی مازندران در 2 آذر توسط معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی مازندران به خبرنگار تابناک از کل استان از غرب تا شرق به شرح زیر به حضور تقدیم می گردد.
کد خبر: ۹۱۸۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵ 23 November 2020

به گزارش تابناک مازندران ، اخبار و عملکرد کلی نیروی انتظامی استان مازندران در 2 آذر  ماه سال 1399 به حضور تقدیم می گردد.

بر اساس این گزارش، اخبار کامل نیروی انتظامی مازندران در 2 آذر بشرح زیر است:

انهدام باند کلاهبرداری شرکت های هرمی در رامسر

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از انهدام باند کلاهبرداری شرکت های هرمی و دستگیری 12 متهم خبر داد .

سرهنگ سید موسی حسینی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی کلاهبرداری در قالب شرکت های هرمی در سطح شهرستان رامسر، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت .

وی تصریح کرد: مأموران کلانتری 12 رامسر با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی دریافتند، افراد با تبليغات گسترده يک شرکت هرمی در زمينه بازاريابی شبكه ای غيرمجاز فعاليت می كنند.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران، اظهار کرد: با شناسایی محل فعالیت شركت هرمیف، ماموران انتظامی با تشکیل تیم عملیاتی و هماهنگی قضائی وارد مخفیگاه متهمان به کلاهبرداری شده و 12 نفر از اعضای باند گلدکوئیست را دستگیر کردند.

وی خاطر نشان کرد: مأموران در بازرسی از محل فعالیت این افراد موفق به کشف پک های آموزشی، کيس، مانيتور، کتابچه و جزوه های آموزشی در خصوص فعالیت اعضای باندهای شرکت های هرمی شدند.

سرهنگ حسینی ، افزود: متهمان پس از تشكيل پرونده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

____________________________

برگشت 3 هزار خودرو از جاده های مازندران

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران از برگشت بیش از 3 هزار خودرو در طرح اعمال محدودیت و ممنوعیت های تردد با توجه به وضعیت کرونایی از جاده های استان طی 48 ساعت گذشته خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علیرضا قدمی با اعلام این خبر، گفت: در راستای اجرای طرح محدودیت های کرونایی از اول آذرماه، ماموران پلیس راه استان با استقرار در مبادی ورودی استان از ورود بیش از 3 خودرو به داخل استان که قصد تردد و ورود به مناطق غیر از محل سکونت خود را داشته اند جلوگیری کردند.

وی تصریح کرد: در این طرح 200 خودرو به علت نقض قوانین و مقررات طرح محدودیت های کرونایی و عدم توجه به هشدار پلیس از 500 هزار تومان تا یک میلیون تومان اعمال قانون و جریمه شدند.

رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به آغاز اجرای محدودیت های جدید کرونایی از شنبه او.ل آذرماه ، گفت: تمامی مبادی ورودی و خروجی استان از سوی ماموران پلیس راه به صورت شبانه روزی تحت کنترل شدید قرار دارد .

قدمی اظهار کرد: تردد خودروهای غیر بومی در این مدت از زمان 2 هفته ای تنها با برگه های تردد مکان پذیر است و تردد غیرمجاز در شهرهای با وضعیت قرمز تا یک میلیون نتومان و شهرهای با وضعیت نارنجی تا 500 هزار تومان جریمه به همراه خواهد داشت .

رئیس پلیس راه مازندران از بارش خفیف برف در ارتفاعات محورهای مواصلاتی استان خبر داد و افزود: سطح جاده ها خشک و ترافیک در محورهای مواصلاتی عادی و روان است.

_________________________________

کشف 17 کیلوگرم انواع موادمخدر در ساری

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان مازندران از کشف 17کیلوگرم انواع موادمخدر در طرح پاکسازی نقاط آلوده در شهرستان ساری خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علیرضا ثقفی با اعلام این خبر ، گفت: در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده در سطح شهرستان ساری، ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان با همکاری دیگر عومل انتظامی این طرح را به مرحله اجرا درآوردند.

وی تصریح کرد: در این طرح که با هماهنگی قضائی به مرحله اجرا درآمد بیش از 17 کیلو گرم انواع موادمخدر کشف شد و 6 خرده فروش موادمخدر شناسایی و دستگیر شدند .

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان از توقیف 2 دستگاه خودرو در این عملیات خبر داد و افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

__________________________

عامل افیونی با 5 کیلو گرم در محمودآباد

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد از دستگیری یک قاچاقچی کشف 5 کیلوو 800 گرم موادمخدر خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمود حسین زاده در تشريح اين خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر حمل مواد مخدر از سوی یک قاچاقچی مواد مخدر در شهرستان محمودآباد، موضوع در دستور کار ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد، افزود: با انجام تحقيقات پلیسی و بررسي های ميداني، متهم که قصد انتقال موادمخدر از یکی از شهرهای همجوار به غرب استان را داشت، شناسایی شد.

سرهنگ حسین زاده، تصريح کرد : پس از هماهنگي‌ با مرجع قضائي متهم در یک عمليات ضربتی در یکی از ورودی های این شهرستان دستگیر و در بازرسی از خودروی وی 4 کیلو و300 کیلوگرم تریاک به همراه یک کیلوونیم شیشه کشف شد.

فرمانده ا

masoud pashna, [۲۳.۱۱.۲۰ ۲۰:۵۵]
نتظامی محمودآباد به شهروندان توصيه كرد: در صورت اطلاع از فعاليت قاچاقچيان و فروشندگان موادمخدر و يا هرگونه اخلال در نظم و امنیت عمومي مراتب را به مرکز فوريت‌هاي پليسي110 اطلاع دهند.

__________________________

دستگیری عاملان نزاع و درگیری در گلوگاه

جانشین انتظامی شهرستان گلوگاه از دستگیری10 متهم به نزاع و درگیری از اراذل و اوباش سابقه دار خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ اسماعیل حسن زاده با اعلام این خبر، گفت: درپی وقوع یک فقره نزاع و درگیری در سطح شهرستان گلوگاه بین تعدادی اراذل و اوباش که موجب بر هم زدن نظم و امنیت عمومی شهر شده بود، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

جانشین انتظامی شهرستان گلوگاه ، افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی 10متهم به نزاع و درگیری هرکدام دارای سوابق متعدد کیفری شناسایی و با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شدند.

سرهنگ حسن زاده خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند و با صدور قرار مناسب روانه زندان شدند.

_____________________________

فرصت های کرونایی

کرونا و محدودیت ها و قرنطینه ها با همه مصائب و مشکلاتش، فرصت های ارزشمندی ایجاد کرده که نباید از آن غافل شد.

این روزها همگی ما درگیر ویروس ناشناخته ای به نام کرونا شده ایم . این ویروس مدت ها است که زندگی میلیاردها انسان را در روی کره زمین مختل کرده است.

با فروکش کردن ترس و هراس اولیه، اکنون بسیاری از ما قصد داریم تا از تهدید کرونا ویروس یک فرصت بسازیم. جا دارد در اینجا یادی کنیم از سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی که فرمودند:"میزان فرصتی که در بحران وجود دارد در خود فرصت ها نیست" بنابراین به کرونا نه فقط به عنوان یک تهدید، آسیب و مشکل بلکه به عنوان یک فرصت نگاه کنیم.

هر چند این ویروس تاکنون خسارت های مالی و جانی، آسیب ها و تهدیدات زیادی بر کشور ما و دیگر کشورها وارد آورده و هنوز هم مشخص نیست تا چه موقع ادامه پیدا کند و به کجا خواهد رسید ولی همین کرونا و این محدودیت ها و قرنطینه ها با همه مصائب و مشکلاتش، فرصت های ارزشمندی ایجاد کرده که نباید از آن غافل شد.

از مهمترین فرصت های بدست آمده در این دوران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

*همدلی و همراهی آحاد ملت به ویژه در بخش بهداشت و درمان در مبارزه با کرونا.

*رعایت کامل بهداشت و درمان شخصی (شستن مداوم دست و صورت و ضدعفونی کردن محیط زندگی) که گاهی اوقات رعایت نکردن آن مشکلات و بیماری های عفونی زیادی را ایجاد می کند به خصوص در مناطق محروم.

*مشارکت مردم اعم از بسیجیان، گروه های جهادی، تشکل های مردمی و ... در مبارزه با کرونا از جمله تولید ماسک– دستکش– ضد عفونی کردن معابر و همکاری در غربالگیری در ورودی و خروجی شهرها.

*ایثار و فداکاری کادر درمانی که در این مدت حماسه ای بی نظیر در تاریخ خدمات درمانی رقم زده اند این کار بزرگ عوامل درمان که منجر به شهادت عده ای نیز می شود یاد آور خاطرات فراموش نشدنی دوران هشت سال دفاع مقدس می شود.

*هر چند تعطیلی مغازه ها، شرکت ها، مدارس، دانشگاه ها، تعدیل کارمندان ادارت لطمه های اقتصادی و آموزشی به کشور وارد کرده و این اقشار مجبورند در خانه بمانند، ولی همین در خانه ماندن ها فرصتی را ایجاد کرده تا اعضای خانواده بتوانند بیشتر در کنار هم باشند و بیشتر بتوانند از کنار یکدیگر بودن احساس لذت کنند و روابط صمیمی بین اعضای خانواده مستحکم تر شود .

*ابتکار و اختراع در حوزه درمان کرونا که این امر باعث ارتقای دانش پزشکی در سایر عرصه ها نیز شده است.

ایجاد آمادگی بیشتر در عوامل اجرایی و نیرو های مسلح که بتوانند هر چه بیشتر ظرفیت ها و توانمندی ها و امکانات خود را در مواقع بحران به کار گیرند.

گاهی اوقات انسان در برابر حوادث ،آسیب ها، بلایا و بیماری ها با وجود پیشرفت های شگفت آور نظامی و سایر عرصه های تکنولوژی که گاه خارق العاده است، اعتراف به عجز و ناتوانی می کند در نتیجه این اعتراف دوری از غرور– انسان محوری– بیدار شدن حس معنویت و خدا پرستی است.

*ایجاد فرصت مطالعه و تحقیق و پژوهش برای کسانی که به علت حضور مداوم در محیط کار این امکان برایشان فراهم نبود.

*آشنایی جامعه هدف با سواد رسانه ای فرصت دیگری بود که در این دوران ایجاد شد.

*کم شدن تلفات جاده ای به شکل قابل توجه در مقایسه با سال های قبل.

*نمایش عظمت و فرهیختگی ملت ایران در برخورد منطقی با پیامد های این بیماری و دوری از رفتارهای ساختار شکن همچون حمله به مغازه ها برای ذخیره بیش از نیاز مواد غذایی بر خلاف رفتار مردم برخی از کشورهای به اصطلاح متمدن.

در همین ایام با وجود تمام مشکلات موجود متاثر از کرونا شاهد مشارکت های مردمی در فعالیت های مثل طرح ایتام و نیازمندان، توزیع بسته های معیشتی و طرح

masoud pashna, [۲۳.۱۱.۲۰ ۲۰:۵۵]
مواسات مومنانه و حتی راه اندازی ایستگاه های صلواتی در سبک نو و با توزیع اقلام بهداشتی انجام شده یا همچنان در دست انجام است.

بنابراین نه تنها فعالیت ها تعطیل نشد، بلکه تجربه های جدیدی نیز بدست آمد و افراد بیشتری در انجام این فعالیت ها مشارکت داشته و دارند.

همه اینها از سویی نشان دهنده این است که زندگی در این دنیا با مشکلات و مصائب و درگیری با عوامل مزاحم امری قطعی است و از سوی دیگر انسان هم باید با این مشکلات مبارزه کند و برای از بین بردن ان تلاش کند و هم با خلق فرصت های جدید بتواند به موفقیت های قابل توجه دست پیدا کند.

نگارنده : سرهنگ سید جعفر ساداتی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار