در حال حاضر روند صعودی در ابتلا و در بستری و در مرگ را خواهیم داشت در مازندران نیز اوضاع کم و بیش حاکی از جولان کرونا بوده؛جمع‌های خانوادگی، حضور در اماکن عمومی و رعایت نکردن فاصله فیزیکی و عدم رعایت اصول بهداشتی از مهم ترین دلایل گسترش کرونا در این استان است.
کد خبر: ۹۱۶۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶ 14 November 2020

به گزارش تابناک مازندران ، حریرچی معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت:

متاسفانه کشور ما بیش از ۱۰ روز است که مرگ های بالای ۴۵۰ مورد به واسطه کرونا را تجربه کرده و با این میزان رعایت شیوه نامه‌ها و با این میزان محدودیت‌هایی که اعمال می شود، پیش بینی ها این است که فعلا روند صعودی در ابتلا و در بستری و در مرگ را خواهیم داشت در مازندران نیز اوضاع کم و بیش حاکی از جولان کرونا بوده؛جمع‌های خانوادگی، حضور در اماکن عمومی و رعایت نکردن فاصله فیزیکی و عدم رعایت اصول بهداشتی از مهم ترین دلایل گسترش کرونا در این استان است.

بر اساس این گزارش از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران،سید عباس موسوی رئیس این دانشگاه، اعلام کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۶۲ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: ظرف همین مدت تعداد ۱۴۱ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه هم اکنون ۶۲۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۱۵۴ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

آخرین آمار کرونا در بابل

بر اساس گزارش روابط‌ عمومی و امور بین ‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل در حال حاضر ۱۵۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر اساس این آمار در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸بیمارجدید بستری و ۱۵ بیمار هم ترخیص شدند و ۳۹ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

در حال حاضر ۷۸۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های تحت حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار