فرمانده انتظامی استان مازندران در پیامی فرارسیدن هفته ناجا را به همه کارکنان و خانواده های آنان تبریک گفت.
کد خبر: ۹۱۰۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷ 19 October 2020

به گزارش تابناک مازندران ، فرمانده انتظامی استان مازندران در پیامی فرارسیدن هفته ناجا را به همه کارکنان و خانواده های آنان تبریک گفت.

بر اساس این گزارش  ، در متن این پیام آمده است ،

بسم الله الرحمن الرحیم

امروزه سلامت اجتماعی به عنوان یکی از ابعاد سلامت در کنار سلامت جسمی، روانی و معنوی نقش و اهمیت گسترده ای یافته و از جمله عواملی که به طور گسترده با میزان سلامت اجتماعی افراد در ارتباط است، امنیت اجتماعی است.

فقدان سلامت اجتماعی، حاصل عدم جذب افراد در چارچوب های اجتماعی و در نتیجه عدم جامعه پذیری صحیح آنهاست. بنابراین سلامت اجتماعی عامل مهمی در کنترل آسیب ها و مسائل اجتماعی و حفظ نظم و انضباط اجتماعی و در نهایت تامین امنیت اجتماعی است.

از آنجایی که سلامت اجتماعی با جامعه پذیری اشخاص در جامعه در ارتباط است، می تواند عامل مهمی در پذیرش هنجارهای اجتماعی به شمار رود و نقش مهمی در کاهش قانون گریزی و ناهنجاری های اجتماعی داشته باشد.

یکی از اهداف و ماموریت های پلیس جامعه محور، توانمند سازی و افزایش مسئولیت پذیری اجتماعی در کنترل نظم و انضباط اجتماعی است که منجر به افزایش سلامت اجتماعی در جامعه می شود و در یک جمله، مردمی سازی امنیت می‌تواند باعث درونی و نهادینه شدن این امر و در نهایت کاهش آسیب ها و جرایم شود.

واقعیت های عینی و تجربی در چهلمین سال انقلاب اسلامی، بیانگر این حقیقت است که نیروی مقتدر انتظامی در یک هماهنگی و همکاری مشهود و کم نظیر، ظرفیت های لازم و کارآمد برای تامین امنیت و انضباط اجتماعی و حاکمیت قانون در جامعه را فراهم و تحکیم بخشیده است.

هفته نیروی انتظامی در سال 1399 با شعار"با هم برای امنیت و سلامت" نامگذاری شده که جا دارد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی، مدافعان حرم، مدافعان نظم و امنیت و شهدای سلامت، از تلاش ها و زحمات بی شائبه کارکنان خدوم و پرتلاش انتظامی استان و خانواده های محترم آنان به ویژه مردم ولایتمدار و شهید پرور و مسئولان استانی که در طول سال گذشته و سال جاری در برقراری نظم و امنیت استان یاری کردند، تقدیر و تشکر نمایم.

فرمانده انتظامی استان مازندران

سرتیپ دوم پاسدار مرتضی میرزایی

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار