معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ آبان ماه امسال نخستین مرحله تعیین تکلیف پروژه مسکن ملی و اتصال پروژه‌ها به مالکان در سال ۹۹ انجام می‌شود.
کد خبر: ۹۰۹۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴ 17 October 2020

محمود محمودزاده روز چهارشنبه در بابلسر به خبرنگاران گفت: تاکنون بیش از ٤٣٠ هزار نفر واجد شرایط برای طرح مسکن ملی ثبت نام کردند.

وی به تعهد ۴۰۰ هزار واحد مسکونی دولت در طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و افزود: تعداد مازاد بر ظرفیت به عنوان لیست ذخیره در نظر گرفته می‌شود که در صورت انصراف یا عدم تامین آورده متقاضیان اولیه، جایگزین خواهند شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس اعلام قبلی قرار بود تا پایان شهریور ماه آورده متقاضیان تکمیل شود که باتوجه به درخواست‌های مردم مبنی بر مشکل تامین مالی و یا عدم اطلاع این تاریخ تا پایان مهرماه تمدید شد.

معاون وزرات راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه این تاریخ تمدید نخواهد شد از متقاضیان خواست تا پایان ماه جاری نسبت به تکمیل آورده خود با مراجعه به اداره راه و شهرسازی در استان محل سکونت اقدام کنند.

محمودزاده به واگذاری ٩٠ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی اشاره کرد و گفت: دولت و وزارت راه و شهرسازی به تمامی تعهدات خود در طرح اقدام ملی مسکن متعهد است و روند کار طبق برنامه ری در جریان است.

طرح اقدام ملی مسکن از برنامه های دولت تدبیر و امید برای خانه دار کردن افراد فاقد مسکن از آبان ماه سال ۹۸ در سطح کشور استارتش زده شد به طوری که طبق این برنامه وزرات راه و شهرسازی موظف شد تا با تامین زیرساخت ها از جمله مسکن تا سال ۱۴۰۰ حداقل ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در سطح کشور احداث کند.

بر اساس قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و آیین‌نامه مربوطه به آن، شرایط و مشخصات ثبت‌نام چند شرط داشت؛ متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از تاریخ اول فرودین ۱۳۸۴ باشند.

همچنین از تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه‌ای خرید یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی فرم «ج» در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن) باید سبز باشد.

از دیگر شرایط ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن این است که متقاضی متاهل یا سرپرست خانوار باشد و زنان خودسرپرست نیز مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن باشند.

همچنین متقاضی باید حداقل پنج سال سابقه سکونت در شهر موردتقاضا داشته باشد. بر اساس توافقات انجام شده در شهرهای جدید نیز سابقه سکونت حداقل پنج سال در شهر جدید مورد تقاضا یا شهر مادر ملاک عمل است.
نداشتن منع قانونی همچون چک برگشتی برای دریافت تسهیلات بانکی، تسهیلات معوقه و توانایی تامین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت، مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله شرایط تکمیل ثبت نام و پذیرش در این طرح است

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار