این روزها حال و هوای مازندران عجیب بوی خان طومان می دهد،مسافرانی از راه دور بوی عطر حرم حضرت زینب را به سوغات می آورند،این روزها دیار علویان آغوشش را برای دیدار با ۴ فرزندش بازکرده،چهار دلاور مردی که برای دفاع از حریم اهل بیت به خاک و خون زدند و در کنار سردار مقاومت مردانه تا پای جان ایستاند تا بیگانه دست تعرض به کشورمان بلند نکند.
کد خبر: ۹۰۸۷۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱ 13 October 2020

سرگذشت این ۴ مدافع حرم قصه و افسانه نیست، به قول شهید آوینی،وقتی طبل جنگ برای خدا نواخته می شود، عشاق می دانند که نوبت آنان رسیده است که قلیل من عبادی الشکور... وقتی طبل جنگ برای خدا نواخته می شود، در نزد اینان، عقل و عشق دست از تقابل می کشند و عقل، عاشق می شود و عشق، عاقل؛ آن همه عاقل که صاحب خویش را به سربازی و جانبازی می کشاند. اما در نزد دیگران،ترس جان و سر، عقل را به جنونی مذموم می کشاند و هر ننگی را می پذیرد تا بتوانند این خون تمتع از حیات را بمکند، مثل کنه ای که به شکمبه گوسفند چسبیده است.

حال این ۴دلاور گمگشته به کنعان بازآمدند و امشب مادرانشان سخن ها بیشمار برایشان دارند، مادری که در فراغ تکه استخوانی از شیره جانش چندین سال ناله ها سر داده بود حال امشب تکه استخوانی از شیرمردش را به خاک خواهد سپرد و آرام خواهد گرفت.

در آستانه رحلت نبی معظم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت کریم اهل بیت (ع) امام حسن مجتبی (ع) و همچنین شهادت حضرت علی بن الموسی الرضا( ع) دوباره دیار علویان معطر به عطر شهدای مدافع حرم شد.

کبوتران خونین بال کربلای خان طومان آرمیده در سرزمین بلا دیده شام، این بار در ایام شهادت فرزندان رسول خدا،عازم دیار علویان خواهند شد و پس از قریب به ۵ سال هجرت خونین، به چشم انتظاری ها پایان می دهند.

مجاهدان راه خدا و پیروان صدیق اهل بیت پیامبر اعظم ( ص) که در سال ۹۵ برای دفاع از حریم آل الله و قرارگاه حسین بن علی( ع) که ایران اسلامی است به سوریه اعزام شده بودند، با اقتدا به علمدار دشت نینوا، جان خویش را در طبق اخلاص گذاشتند و حال پس از قریب به پنج سال پیکر مطهرشان به استان شهید پرور مازندران و در آغوش مردم مومن و ولایتمدار بر می‌گردد تا دوباره علوی تبارها با مسافران کربلایی خود دیدار کنند و حال هوای مازندران به عطر شهادت آغشته شود.

سپاه کربلای مازندران در اطلاعیه ای اعلام کرده است: پیرو تدبیر سید الشهدای محور مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر تفحص در محورخان طومان سوریه پس از آزادسازی این مناطق، گروه تفحص ایثارگران سپاه در منطقه مستقر شد و پس از ماه ها تلاش خستگی ناپذیر، پیکر مطهر شهیدان رضا حاجی زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی و حسن رجایی فر، پس از تطبیق نمونه DNA در مرکز ژنتیک سپاه ، شناسایی و بر طبق برنامه ریزی های به عمل آمده، صبح دوشنبه ۲۱ مهرماه برای طواف و زیارت حرم مطهر امام رئوف حضرت علی بن الموسی الرضا(ع) عازم مشهد مقدس می شوند که با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا، این مراسم بدون حضور مردم وبه صورت زنده از شبکه های سیما پخش خواهد شد و پس از آن پیکرهای مطهر شهدای عزیز، برای تشییع و خاکسپاری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی،عازم مازندران خواهند شد.

استاندار مازندران نیز با انتشار پیامی بازگشت پیکرهای مطهر پنج تن از شهدای مازندرانی مدافع حرم به کشور را تبریک و تسلیت گفت.

احمد حسین زادگان در این پیام نوشت : راه و آرمان متعالی و پرعظمتی که با تاسی از نهضت آقاامام حسین (ع) و قیام عاشورا از خاکریزها و میدان های خطیر مجاهدت و ایثار در دوران دفاع مقدس بنیان نهاده شد با تجلی در محورها و سنگرهای جبهه مقاومت و دفاع از حریم آل الله ( علیهم السلام )، صحنه های زیبایی از جانفشانی و شهادت طلبی را تداوم بخشید.

نماینده عالی دولت در مازندران تاکید کرد : جوانان و غیورمردانی که با تن پوش رزم و مجاهدت، جان در کف اخلاص نهادند و قهرمانانه؛ گوهر جان را به صحنه عشقبازی با معشوق عرضه داشتند و برای پاسداری از حرم فرزندان پیامبر (ص) در خاک غربت جان خود را تقدیم جانان کردند، به عنوان یک الگوی عملی ایثار بر لوح بلند تاریخ پر افتخار ایران اسلامی ثبت و ضبط خواهد شد و یکی از این اوراق زرین تاریخ کتاب مقاومت ملت ایران اسلامی، شهادت رزمندگان پرافتخار مازندرانی در جبهه خان طومان است.

حسین زادگان افزود : امروز مازندران ولایتمدار دیگربار و در آستانه رحلت رسول نور و راستی حضرت پیامبر (ص)؛ شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت امام رضا (ع) و با تلاش و مجاهدت گروه تفحص ایثارگران سپاه؛ معطر به عطر بازگشت پنج شهید والامقام مازنی جبهه خان طومان است که راهیان شهر عشق و جانبازی و فداشدن در طریق دوست هستند.

استاندار مازندران در پایان این پیام نوشت : اینجانب؛ بازگشت پیکر مطهر و پاک پنج شهید مدافع حرم؛ شهیدان رضا حاجی زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی، حسن رجایی فر و محمود رادمهر را به محضر حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی )، خانواده معزز شهیدان و ایثارگران، مردم شهید پرور مازندارن و خانواده گرانقدر این شهیدان گلگون کفن، تبریک و تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند قادر متعال برای این شهدای گرانقدر هم‌نشینی با شهدای کربلا و برای همگان، پیروی از راه و آرمان این عزیزان را مسئلت دارم.

اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران نیزبه مناسبت بازگشت پیکر شهدای مدافع حرم کربلای خان‌طومان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در ابتدای این اطلاعیه آمده است: دوباره حال و هوای استان مازندران در روزهای پایانی ماه صفر و در آستانه رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) عطر و بوی شهادت گرفت و دلهای عاشقان، حسینی و کربلایی شد.

خبر بازگشت شهیدان «حسن رجایی‌فر»، «محمد بلباسی»، «علی عابدینی»، «محمود رادمهر» و «رضا حاجی‌زاده» پنج سردار مکتب عشق به ولایت که در کربلای خان‌طومان آسمانی شدند، پس از قریب به پنج سال گمنامی، دیار علویان را عطرآگین کرد.

همانان که برای دفاع از دین، ناموس و اهل بیت (ع) سر از پا نشناخته در سوریه حاضر شدند و در طواف حرم عقیله بنی‌هاشم جام شهادت نوشیدند و بر خوان الهی میهمان گشتند.

آری! امروز مازندران میهمان دارد؛ میهمانانی از تبار عشق و از جنس لاله‌های پرپر کوی دلدادگی؛ همانان که در خان‌طومان، کربلا به پا کردند و در یاری دختر علی (ع) در مقابل جبهه کفر لبیک یا زینب (س) سر دادند و سینه سپر کردند و نشان دادند وارث دین رسول الله (ص) هستند و شهادت را از مکتب عشق به ارث بردند.

۱۶ فرمانده و رزمنده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا که در نبردی تن به تن با داعش تکفیری شهادت را در آغوش کشیدند و پیکر پاک و مطهرشان هر بار این دیار و این استان را معطر کرد.

امروز هم مازندران میهمان دارد؛ میهمانانی که تحت لوای پرچم ثارالله (ع) زیباترین سرود عاشقی را سر دادند و به دنیا نشان دادند در جبهه حق علیه باطل مردانه ایستادند و مقاومت درسی بود که با الهام گرفتن از عاشورا و فرهنگ دفاع مقدس در مکتب شهید سلیمانی آموختند.

شهدای مدافع حرم شهادت را به زیبایی معنا کردند و به ما آموختند شهادت پایان قشنگ از دار فانی و آغازی باشکوهتر در جوار محبوب است برای کسانی که در طریق الی‌الله گام نهادند و گام نهادن در این مسیر زمان و مکان نمی‌شناسد و شهدا محبوب‌ترین بندگان نزد خدا و عند ربهم یرزقونند.

اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران بازگشت افتخارآمیز کبوتران حرم عشق، زائران حرم بی‌بی زینب (س) و لاله‌های پرپر کربلای خان‌طومان شهیدان «حسن رجایی‌فر»، «محمد بلباسی»، «علی عابدینی»، «محمود رادمهر» و «رضا حاجی‌زاده» را به پیشگاه حضرت صاحب‌الزمان (عج)، مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، مردم شهیدپرور ولایتمدار مازندران، خانواده‌های معزز و معظم شهدا، جامعه ایثارگران و خانواده‌های صبور این شهدا تبریک و تسلیت عرض نموده و از درگاه باری‌تعالی برای آن شهیدان والامقام، علو درجات و همنشینی با سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و حضرت زینب (س) و برای خانواده‌های گرانقدرشان صبر و شکیبایی مسئلت می‌نماید. همه ی ما چشم انتظار آخرین بازمانده کربلای خانطومان، سردار رحیم کابلی خواهیم ماند. امید که بوی پیکر مطهر این شهید والامقام با آمدن از مصر خانطومان، هر چه زودتر شفابخش چشم کنعانی مشتاقان و منتظران شود.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار