۹ روز از فصل پاییز گذشته و همچنان کووید ۱۹ در تمام کشور و به ویژه مازندران در حال تاخت و تاز است و این استان بیش از ۳ ماه نتوانسته از وضعیت قرمز خارج شود. حال با تلاقی فصل پاییز و شیوع آنفلوآنزا، کادر درمان، نگران یک فصل سخت هستند و از این رو، همواره بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید دارند.
کد خبر: ۹۰۵۱۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳ 30 September 2020

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی تصریح کرد: در همین مدت تعداد ۶۲ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: هم اکنون ۳۴۵ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۰۱ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

آخرین آمار کرونا در بابل

همچنین بر اساس اعلام روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر ۱۳۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷ بیمار جدید بستری و ۲۷ بیمار هم ترخیص شدند، همچنین ۳۱ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایسنا، هم‌اکنون، 478 بیمار مبتلا به کووید 19 و یا مشکوک به ویروس کرونا، در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل، بستری هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار