رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از آزاد سازی بیش از ۶۶۷۵ متر مربع از اراضی ملی و منابع طبیعی به ارزش ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خبر داد .
کد خبر: ۹۰۴۲۵۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸ 28 September 2020

به گزارش تابناک مازندران از پایگاه خبری پلیس، محمد محمد پور گفت: در راستای مقابله با جرایم اقتصادی به ویژه تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی طرح برخورد و مقابله با زمین خواری از سوی پلیس امنیت اقتصادی استان با هماهنگی‌ و همکاری دستگاه ‌های مرتبط به مرحله اجرا درآمد .

وی تصریح کرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی در یکی از روستاهای حومه شهرستان ساری، مبادرت به محصور کردن ۶ هزار و ۶۷۵ متر مربع از اراضی جنگلی با سیم خاردار کرده و قصد تجاوز به حریم منابع ملی و طبیعی را دارند، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی مازندران اظهارکرد:ماموران اداره جرائم اقتصادی با همکاری ماموران اداره منابع طبیعی شهرستان ساری با هماهنگی قضایی به محل مورد نظر عزیمت کردند و تمامی سیم خاردارها را تخریب و ملک مورد نظر را به آغوش طبیعت بازگرداندند.

وی افزود: برابر اعلام کارشناسان ارزش ریالی زمین های تصرف شده ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده که در این خصوص ۲ متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

محمد پور در پایان یادآورشد: تعرض به اراضی ملی و طبیعی و تخریب گونه های گیاهی و درختان جنگلی نه تنها ضربه به طبیعت، بلکه تجاوز به حقوق بیت المال است و پلیس با هرگونه تعرض به منابع ملی و طبیعی برابر قانون رفتار خواهد کرد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار