مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: حل معضل پسماند اولویت اول این استان است.
کد خبر: ۹۰۳۱۴۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶ 25 September 2020

حسینعلی ابراهیمی کارنامی در جلسه شورای اداری اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادت‌ها و دلاورمردی‌های شهیدان گرانقدر، رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس به ویژه سردارشهید حاج قاسم سلیمانی،افزود: خدمت و کار صادقانه، تنها وظیفه ما در قبال خون پاک شهدا است.

وی با اشاره به تقدیر از اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در حوزه فعالیت های تخصصی در جشنواره شهید رجایی که روز گذشته در ساری برگزار شده بود، افزود: این موفقیت بزرگ که مرهون تلاش، کوشش، خردمندی و همت والای مجموعه پرسنل اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندران در راه بهبود وضعیت زیست محیطی استان است را خدمت همه همکارانم تبریک عرض می کنم.

ابراهیمی کارنامی، پیگیری مجدانه این اداره کل در بهره برداری و تجهیز ۲۶۲ مجتمع خدماتی رفاهی و آموزشی مستقر در سواحل استان به سیستم تصفیه خانه فاضلاب، مانیتورینگ و راه اندازی سیستم پایش و نظارت بر محیط طبیعی و انسانی، پایش آنلاین صنایع بزرگ آلاینده، ناوگان خودرویی و همچنین صیانت از جان محیط بانان، تثبیت مرز میانکاله، پیگیری توزیع سوخت یورو ۴ در سطح استان و آغاز اجرای طرح کهاب(کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخار بنزین) را از مهم‌ترین عوامل کسب رتبه برتر این اداره کل در جشنواره شهید رجایی دانست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به بهره برداری نخستین تصفیه خانه فاضلاب خانگی (سپتاژ) در تنکابن در سال گذشته تاکید کرد: روسای ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان ها باید از طریق شهرداری ها و با حمایت بخش خصوصی، روند احداث و اجرایی شدن مراکز تصفیه خانه فاضلاب خانگی (سپتاژ) را تا پایان سال ۹۹ در تمام شهرهای استان پیگیری و تسریع نمایند.

وی تشکیل سازمان مدیریت پسماند را نقطه عطفی در مدیریت شهری استان توصیف کرد و گفت: حل معضل پسماند اولویت اول مازندران است و این مقوله همواره از نخستین پیگیری‌های این اداره کل بوده است و امیدواریم با تاسیس این سازمان مشکلات پسماند استان در بازه زمانی مناسب برطرف شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از تکمیل نیروگاه زباله سوز نوشهر خبرداد و گفت: این نیروگاه زباله سوز به زودی با حضور مقامات کشوری به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین از ورود شرکت های دانش بنیان با حمایت همه جانبه محیط زیست در حوزه پسماند خبر داد و افزود: طرح پایلوت و آزمایشی در مقیاس عملیاتی در شهرستان گلوگاه در حال اجرا و رفع ایرادات و اشکالات احتمالی است که پس از ثبت اختراع و تکمیل و بهره برداری می تواند مشکل زباله شرق مازندران را به همراه تکمیل و راه اندازی پروژه کمپوست بهشهر به عنوان مکمل همدیگر، حل نماید.

ابراهیمی کارنامی، تصفیه شیرابه زباله ها را از دغدغه های اصلی محیط زیست استان دانست و افزود: باید با برنامه ریزی و جذب شرکت های دانش بنیان در این خصوص اقدامات جدی تری صورت گیرد.

وی همچنین خواستار نظارت بیشتر بر پسماندهای عفونی در بیمارستانها، کلینیک ها، مطب ها ، طرح پوشش دار کردن کارخانجات سنگ شکن و نظارت بر مراکز عرضه چوب و ذغال و جلوگیری از قاچاق چوب در این مراکز شد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار