از منظر کارشناسی علمی تا بخش قابل توجهی ایجاد منطقه آزاد در مازندران منطبق بر استانداردهای لازم است.
کد خبر: ۸۸۵۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳ 10 August 2020

به گزارش تابناک مازندران از روابط عمومی استانداری مازندران، استاندار مازندران، با تاکید بر اینکه با وجود منطقه آزاد دیگر در انتظار ورود کشتی های صادراتی نمی مانیم، بسترهای صادرات خود به خود فراهم می‌شود، گفت: از منظر کارشناسی علمی تا بخش قابل توجهی ایجاد منطقه آزاد در مازندران منطبق بر استانداردهای لازم است.

 احمد حسین زادگان، در نشست با نمایندگان اعزامی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور بحث و بررسی های کارشناسی لازم برای تسریع در روند تایید نهایی مصوبه منطقه آزاد مازندران با اشاره به توجه دولت تدبیر و امید به خواست و اولویت مردم استان در این راستا، خاطرنشان کرد:

مردم مازندران انتظار دارند همه ارکان تصمیم گیری در این راستا همراهی لازم را تا تحقق کامل این مطالبه داشته باشند تا زمینه تحرک بخش های اقتصادی استان فراهم شود.

وی با بیان اینکه مازندران می تواند به تحرک اقتصاد کشور کمک کند، اظهار کرد: مازندران دارای ویژگی های منحصر به فردی است که بخش هایی مهم از آن دست نخورده و بالقوه باقی مانده اند، بنابراین ملاحظات اجتماعی و تاریخی باید توام با بررسی های کارشناسی - علمی در خصوص منطقه آزاد به عنوان مطالبه جدی مردم و زمینه ساز بالفعل کردن توانمندی های یاد شده لحاظ شود.

استاندار مازندران، یادآور شد: خوشبختانه وجود تحریم ها منجر به ایجاد بستر هایی برای تقویت استان در بخش‌های مختلف شد به طوری که در مقوله پتروشیمی پس از ۴۰ سال موفق به دریافت مجوز این کارخانه در بندر امیرآباد شدیم که در راستای توجه به بنادر شمالی و کشورهای cis این اتفاق رقم خورده است.

حسین‌زادگان خاطرنشان کرد: مازندران قطب گردشگری و کشاورزی کشور است و انتظار می رود که بیش از پیش از این ظرفیت در راستای تقویت اقتصادی استان، کشور و از ظرفیت های بندری و ... غرب استان در این مورد بهره گیری شود.

استاندار مازندران گفت: مازندران از لحاظ زیرساخت ها تمامی شرایط لازم جهت ایجاد منطقه آزاد را دارا و از منظر کارشناسی علمی تا بخش قابل توجهی ایجاد منطقه آزاد در مازندران منطبق بر استانداردهای لازم است.

وی با بیان اینکه امروز ۷۰ قرارداد در نوشهر و ۴۰ قرارداد در امیرآباد تنظیم، عملی و اجرایی شده است، افزود: همین امر موجب شده، به خودکفایی در تولید ام دی اف همراه با بهره برداری از دیگر کاخانه ها در استان های همجوار نزدیک شویم و صادرات این صنایع را در آینده شاهد باشیم.

حسین زادگان با اشاره به اینکه با وجود منطقه آزاد دیگر در انتظار ورود کشتی های صادراتی نمی مانیم، بسترهای صادرات خود به خود فراهم شده و کشتیرانی و ظرفیت های مهم حمل و نقل مستقر می شوند، تاکید کرد: بنابر فرموده رهبری، محرومیت مازندران نباید تحت پوشش سرسبزی این استان گُم شود و بلکه باید این محرومیت منعکس تا نسبت به حل این مشکل و استفاده از ظرفیت های مازندران اقدام شود.

استاندار مازندران ادامه داد: وجود منطقه آزاد می تواند موجب مزیت های بیشتری برای صنایع مازندران و زیرساخت های صادراتی همچون پایانه روماک و بزرگترین مرکز پرورش خاویار شود که موجب اتصال به بنادر جنوب و درآمدزایی بیشتر برای استان خواهد شد.

وی منطقه آزاد را نقطه عطف تحول اقتصادی مازندران دانست و خاطرنشان کرد: مازندران دارای قابلیت ها و توانمندی های کم بدیل است و سرمایه گذاران قوی برای فعالیت در استان وجود دارند، این استان نیاز به کار اساسی زیربنایی دارد تا به سمت توسعه پایدار گام بردارد.

حسین‌زادگان اظهار کرد: بررسی روند اجرایی زیرساخت های منطقه آزاد توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام یک خبر خوب برای مردم مازندران است و با تجمیع ظرفیت های صنعتی، اقتصادی و تجاری استان می توانیم به سمت توسعه همه جانبه مازندران گام برداریم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار