مصطفی شانچی
علت وضعیت قرمز مازندران را تغییر رفتار و ماهیت ویروس کووید ۱۹ می‌داند. موضوعی که قدرت سرایت ویروس را ۱۰ برابر نسبت به گذشته افزایش داده است و باعث شده افراد بیشتری در سنین پایین به این ویروس مبتلا شوند. اگرچه هنوز آمار تلفات ناشی از این ویروس برای این افراد بسیار کمتر از کهنسالان است.
کد خبر: ۸۸۴۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶ 04 August 2020

مازندران حدود ۶ هفته متوالی در وضعیت قرمز به سر می‌برد. در حال حاضر در این استان، ۱۸۵۴ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی زیرنظر دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و علوم پزشکی بابل بستری هستند که متاسفانه هر روز بر شمار این افراد افزوده می‌شود و شاهد روند صعودی شمار مبتلایان به این ویروس در استان هستیم.

دکتر سید فرزاد جلال، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بابل، علت وضعیت قرمز مازندران را تغییر رفتار و ماهیت ویروس کووید ۱۹ می‌داند. موضوعی که قدرت سرایت ویروس را ۱۰ برابر نسبت به گذشته افزایش داده است و باعث شده افراد بیشتری در سنین پایین به این ویروس مبتلا شوند. اگرچه هنوز آمار تلفات ناشی از این ویروس برای این افراد بسیار کمتر از کهنسالان است.

کارشناسان علت خیز دوباره ویروس کووید ۱۹ در شهرهای ایران را رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، عدم استفاده از ماسک، نشستن دست‌ها، رعایت نکردن فاصله اجتماعی حداقل یک و نیم متر و انجام مسافرت‌های مختلف در شهرها می‌دانند و مازندران هم که یکی از مقصدهای مسافران در ایران است، می‌تواند به افزایش روند ابتلا بیانجامد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار