سه نمایش از مازندران نامزد چهار عنوان جایزه بزرگ سرو شدندنمایش‌های «زنان بیشه‌گل» از بهشهر، «طالب» و «انتخاب» از ساری نامزد کسب چهار رتبه از جایزه بزرگ سرو شدند.
کد خبر: ۸۸۳۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۵ 04 August 2020

سه اثر از تئاتر مازندران در چهار بخش نامزد کسب رتبه در نخستین دوره جایزه بزرگ تئاتر "سرو" شدند.

 ایرنا، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح جشنواره جایزه بزرگ «سرو» را به منظور تجلیل از فعالان تئاتر حوزه انقلاب اسلامی و معرفی آثار تولید شده در این بخش طراحی کرد که برای نخستین دوره آن سه اثر از مازندران به بخش نهایی راه یافتند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نمایش‌های «زنان بیشه‌گل» اثر مهیار هزارجریبی از بهشهر، «طالب» اثر تورج زایدلی از ساری و «انتخاب» به کارگردانی مشترک حمید ناطقی و سحر محسنی از بین ۲۷۰ اثر متقاضی حضور در این جشنواره به جمع ۴۵ اثر مرحله نهایی راه یافته بودند که با نظر هیأت داوران در چهار بخش کارگردانی، نمایشنامه، طراحی صحنه و بازیگری زن نامزد کسب رتبه شدند.

یاسر محمودی برنتی اظهار کرد: هیأت داوران جشنواره متشکل از دکتر قطب‌الدین صادقی، حسین پاکدل و دکتر مهرداد رایانی مخصوص پس از داوری ۴۵ اثر راه یافته به بخش نهایی جشنواره، نامزدهای کسب رتبه در این دوره از جایزه بزرگ «سرو» را معرفی کردند که مهیار هزارجریبی برای کارگردانی نمایش «زنان بیشه‌گل»، حسین فدایی‌حسین برای طراحی صحنه نمایش «زنان بیشه‌گل» و آزاده عبدالله‌نژاد برای بازی در نمایش «طالب» و «سحر محسنی» برای بازی در نمایش «انتخاب» در بخش بازیگری زن بین نامزدهای کسب جایزه جشنواره قرار گرفتند.

وی افزود: این آثار با حمایت واحد نمایش حوزه هنری مازندران محسوب می‌شوند که با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ماندران تولید شدند.

محمودی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خاص ایجاد شده بر اثر شیوع کرونا، داوران جشنواره نمایش‌های راه یافته به بخش نهایی را از طریق تماشای فیلم آثار داوری کردند.

نخستین دوره جایزه بزرگ سرو برای نخستین بار در کشور و در بخش‌های نمایشنامه، کارگردانی، بازیگری مرد و بازیگری زن، طراحی صحنه و موسیقی و نمایش برگزیده به منظور تجلیل از فعالان تئاتر دفاع مقدس انقلاب اسلامی و مقاومت در سال ۹۸ به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار شده است.

مراسم پایانی این رویداد و معرفی برگزیدگان جشنواره عصر سه‌شنبه ۱۴ مرداد در فضای باز تماشاخانه سرو برگزار می‌شود.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار