نوشاد و نیما عالمیان در مسابقات اسپانیا که اوایل سال ۲۰۲۰ برگزار شد، قهرمان جدول دونفره شدند و در مسابقات بلغارستان ۲۰۱۹ نیز تا نیمه نهایی پیش رفتند و برنز دونفره را گرفتند.
کد خبر: ۸۶۸۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸ 29 June 2020

فدراسیون جهانی تنیس روی میز در گزارشی به تمجید از برادران عالمیان پرداخت.

به گزارش ایسنا، فدراسیون جهانی تنیس روی میز در سایت خود نوشت: نوشاد و نیما عالمیان برادر هستند که نوشاد در نوامبر ۱۹۹۱ و نیما در دسامبر ۱۹۹۲ در بابل متولد شدند. آنها در یک دهه گذشته تبدیل به چهره های شناخته شده تنیس روی میز در صحنه های بین المللی شدند.

نوشاد و نیما در سبک بازی خود بسیار متفاوت هستند. نوشاد چپ دست و نیما راست دست است.

نوشاد در بک هندهای قوی و ابتکاری که در بازی از خود نشان می دهد، شاخص است. او بیش از هر بازیکن دیگری در صحنه بین المللی برای حفظ توپ در بازی تلاش می کند.

نیما عالمیان شاید به اندازه بردار بزرگترش قوی نباشد اما ثبات و شور و نشاطی که در مسابقه دارد از ویژگی های خاص او است.

*۲۰۱۲، سال مهم برای نوشاد

نوشاد از سال ۲۰۰۹ در عرصه های بین المللی فعال است اما سال ۲۰۱۲ باعث شکوفایی اوشد. او در سال ۲۰۱۲ در رده زیر ۲۱ سال تور جهانی آلمان، کویت و مراکش برنده شد و در مسابقات آفریقا شمالی مدال طلای انفرادی را کسب کرد.

در مسابقات رده زیر ۲۱ سال کره جنوبی و لهستان تا نیمه نهایی پیش رفت و در رده بزرگسالان هم تا یک چهارم نهایی بالا رفت.

نمایش چشمگیر او در رده زیر ۲۱ سال فینال تورهای جهانی در هانگژو بود که با شکست برابر نماینده آلمان دوم شد.

* بازی های المپیک

نوشاد در بازی های المپیک ۲۰۱۲ شرکت کرد که نمایندگان استرالیا و هنگ کنگ را شکست داد اما مقابل تیمو بول بازیکن مطرح آلمانی شکست خورد.

نوشاد چهارسال بعد در المپیک ریو هم حضور داشت و این بار برادرش نیما هم بود. نوشاد برابر بازیکن اسلوونی شکست خورد و زود کنار رفت و نیما ابتدا بازیکن آمریکا را شکست داد و سپس مقابل نماینده رومانی باخت.

نوشاد عالمیان در مورد المپیک گفت: "المپیک برای من مانند سایر مسابقات است. من همیشه سعی کرده‌ام هر آنچه می توانم را در هر مسابقه انجام دهم و بهترین باشم."

*موفقیت در بازی های آسیایی

نوشاد با عملکرد شایسته در بازی های آسیایی، شانس ها را برای ایران زنده کرد. او در بازی های آسیایی جاکارتا توانست مدال برنز بگیرد که سومین مدال تنیس روی میز ایران در کل ادوار مختلف این بازی‌ها بود.

*موفق با هم و جدا از هم

نوشاد و نیما عالمیان در مسابقات اسپانیا که اوایل سال ۲۰۲۰ برگزار شد، قهرمان جدول دونفره شدند و در مسابقات بلغارستان ۲۰۱۹ نیز تا نیمه نهایی پیش رفتند و برنز دونفره را گرفتند.

نیما هم به پیروی از برادرش راه او را پیش گرفته است و موفقیت‌هایی را به صورت انفرادی در تور های جهانی به دست آورده است.

زمانی که آنها با هم هستند یک قدرت بزرگ هستند و وقتی که جدا از هم هستند نیز این قدرت را دارند.

بدون ترید آنها دلیل اصلی این مسئله هستند که توانایی ایران برای رقابت مقابل نخبگان آسیا افزایش یافته است.

نوشاد تاکنون در ۱۲ و نیما در ۹ مسابقه قهرمانی جهان حاضر شده اند. این تجربه می‌تواند برای رسیدن آنها به هدف بزرگی که دارند، بسیار ارزشمند باشد.

اما تاکنون هیچ کدام از این دو برادر نتوانسته اند واجد شرایط برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار