استاندار مازندران خواستار استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در استان شد و گفت : مازندران از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های مناسب برای جهش اقتصادی برخوردار است.
کد خبر: ۸۵۹۰۴۲
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰ 06 June 2020

استاندار مازندران خواستار استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در استان شد و گفت : مازندران از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های مناسب برای جهش اقتصادی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد حسین زادگان روز شنبه در جمع فعالان اقتصادی مازندران در ساری افزود : متاسفانه تا کنون از ظرفیت ها و زیرساخت های مناسب در حوزه راه ها و سایر حوزه های استان بدرستی برای جهش اقتصادی استفاده نشده است.

وی توضیح داد : ما در استان دارای چند فرودگاه و بندر و راه های مناسب زمینی و ریلی و سایر زیرساخت ها از جمله منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی هستیم و حتی از تولید به میزان زیاد برای جهش اقتصادی برخورداریم و تاکنون صرفا در حد محدودی از این ظرفیت ها برای جهش اقتصادی فراهم شده است .
نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به تصویب منطقه آزاد اقتصادی برای این خطه شمال کشور به عنوان یکی از مزیت های اقتصادی ، گفت : متاسفانه از این موقعیت خوب اقتصادی نیز برای منافع زود گذر و سطح پایین از جمله افزایش چند برابری قیمت زمین در حال بهره برداری است ، در حالی که تصویب منطقه آزاد اقتصادی برای بهره برداری کیفی از بنادر برای توسعه صادرات و واردات است و نباید این مزیت را صرفا در حد افزایش قیمت زمین و یا واردات خودرو خارجی تجزیه و تجلیل کرد.
حسین زادگان افزود : ما باید از تصویب منطقه آزاد اقتصادی برای استان مازندران بتوانیم در جهت جهش اقتصادی این خطه شمال کشور و به حرکت در آوردن چرخ اقتصادی استانی و بهره گیری از ظرفیت ها استفاده کنیم.
وی یادآور شد : اگرچه تصویب منطقه آزاد استان مازندران به دلیل پاره ای اشکالات که شورای نگهبان گرفته به مجلس شورای اسلامی بازگردانده شد، ولی انتظار می رود با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی این مشکلات هر چه سریع تر رفع و زمینه برای بهره گیری از این مزیت اقتصادی در استان فراهم شود.
استاندار مازندران تشکیل هلدینگ ثروت آفرینی و بهره گیری از سواحل در قالب اسکله های گردشگری را از دیگر مزیت ها برای بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی در جهت جهش و حرکت توسعه ای دانست و افزود : ما برای جهش اقتصادی نیازمند تعامل با بخش خصوصی و کارآفرینان داریم و زمینه برای این تعامل نیز در قالب شورای گفت و گوی بخش خصوصی فراهم است و ما مطالبه گری تشکل های غیر دولتی اقتصادی از جمله اتاق استانی استقبال می کنیم.
حسین زادگان اظهار داشت : تلاش می شود تا تمام اختیاراتی که در داخل استان برای حمایت از بخش خصوصی وجود دارد ، مورد بهره برداری قرار گیرد و چنانچه نیاز به پیگیری خارج استانی نیز باشد هم تلاش خواهیم کرد تا گره ها را کاهش دهیم.
وی یادآور شد : دولت به حضور بخش خصوصی در حوزه اقتصاد و کاهش تصدی گری دولتی اعتقاد راسخ داد و توجه به بخش خصوصی نیز در دولت تدبیر و امید در راستای همین برنامه ریزی افزایش چشمگیری داشته است.
نماینده عالی دولت در استان مازندران با اشاره به پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی ارواسیا ، خاطرنشان کرد : دولت این پیش زمینه برای افزایش مرادوات را در قالب تعرفه ترجیحی برای افزایش سطح صادرات غیر نفتی فراهم کرد و باید تجار ما از این فرصت به درستی استفاده کنند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار