امکان تعویق مجدد زمان آغاز لیگ برتر فوتبال وجود دارد، اما این موضوع نیازمند بحث و بررسی است. هنوز نمی‌دانیم ویروس کرونا، چه رفتاری دارد و چه پیامد‌هایی خواهد داشت.
کد خبر: ۸۵۴۸۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲ 26 May 2020

رضا سعیدی، سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی درباره‌ آخرین وضعیت پایش تیم‌های لیگ برتری صحبت کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، رضا سعیدی ، سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین وضعیت تیم‌های لیگ برتری گفت:

بر اساس دستورالعمل و پروتکل‌های ابلاغی به تمامی تیم‌ها و باشگاه‌های لیگ برتری، تیم‌ها انجام تست‌های لازم را از بازیکنان و دیگر اعضای باشگاه آغاز کردند.

سعیدی افزود:

یکی از تست‌های الزامی، انجام تست PCR بود، که خوشبختانه تمام تیم‌ها به انجام آن مبادرت ورزیدند. نتایج این تست‌ها، به مرور در حال ارسال به فدراسیون پزشکی ورزشی است.

تنها یک تیم ، به طور رسمی نتایج تست را ارسال کرده است

سعیدی تصریح کرد:

در حال حاضر، تنها تیمی که به شکل رسمی نتایج تست شان مثبت شده است، تیم گل گهر سیرجان است. این تعداد نفر، شامل ۵ بازیکن و ۱ نفر از اعضای کادر فنی هستند. سایر تیم‌ها، هنوز به شکل رسمی، نتایج را به ما اعلام نکرده اند. فعلا نتیجه مثبت رسمی دیگری نداریم تا بخواهیم اعلام کنیم.

پس از بررسی نتایج تست کرونا، آن ها را برای سازمان های متولی فوتبال، ارسال خواهیم کرد

او گفت:

اگر تیمی نتیجه PCR مثبت، داشته باشد، نتیجه تست و معاینات را بررسی و نتیجه را به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اعلام خواهیم کرد.

ما امین ساختار فوتبال کشور هستیم، نمی توانیم نتایج را رسانه ای کنیم

سعیدی افزود:

قاعدتا نه حق نداریم و نه درست است که نتایج تست‌ها، توسط ما رسانه‌ای شود. ما به عنوان امین ساختار فوتبال کشور، وظیفه‌ی تدوین پروتکل‌ها، نظارت صحیح بر اجرای آن‌ها و ارائه گزارش‌های صحیح و مستند به سازمان‌های ذی ربط را داریم که در این موضوع، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هستند.

وی تاکید کرد:

بحث اعلام، رسانه‌ای کردن و تصمیم گیری در خصوص تیم مورد نظر که چه فرآیندی را طی کند، در حیطه وظایف ما نیست.

به عنوان نهاد مشاوره ای، انجام وظیفه خواهیم کرد

سعیدی ادامه داد:

ما در همین راستا، مشغول انجام وظیفه خود هستیم. در حال حاضر نتایج را بررسی می‌کنیم، چرا که استاندارد‌هایی وجود دارد. رعایت پروتکل، نمره دارد و بر اساس استاندارد‌ها و نمره‌ها، وضعیت تیم‌ها را به اطلاع سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال می‌رسانیم تا هر تصمیمی که لازم است بگیرند. ما به عنوان یک نهاد مشاوره‌ای در خدمت عزیزان هستیم.

بازیکنان مشکوک ،پس از دو تست منفی می توانند به تمرینات بازگردند

او گفت:

کسانی که تست مثبت داشته باشند، باید قرنطینه شوند و در صورت نیاز تحت درمان قرار گیرند. یک هفته بعد، تست PCR تکرار خواهد شد، اگر دو تست منفی داشتند، می‌توانند به تیم بازگردند. سایر افراد تیم هم، باید تحت پایش پزشک تیم قرار بگیرند.

سعیدی اضافه کرد:

دو تست منفی مورد نظر، باید بلافاصله پس از یکدیگر انجام شوند. به محض تعیین نتیجه تست اول، باید تست دوم انجام شود.

اسنادی از تست مثبت پرسپولیسی ها به دستمان نرسیده است

سعیدی گفت:

درباره اخبار تست پرسپولیسی‌ها، هیچ موضوعی از جانب فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام نشده است. ما هم تنها این اخبار را شنیده ایم و گزارشی در این باره به دستمان نرسیده است.

او ادامه داد:

تیم‌هایی مانند فولاد خوزستان که تمرین را شروع کرده اند، نتیجه تست شان به دستمان رسیده و بررسی شده است.

امکان تعویق مجدد زمان آغاز لیگ برتر فوتبال وجود دارد

سعیدی گفت:

امکان تعویق مجدد زمان آغاز لیگ برتر فوتبال وجود دارد، اما این موضوع نیازمند بحث و بررسی است. هنوز نمی‌دانیم ویروس کرونا، چه رفتاری دارد و چه پیامد‌هایی خواهد داشت. یک دلیل در نظر گرفتن زمان سه هفته‌ای از شروع تمرینات تا شروع مسابقات، همین موضوع است. قاعدتا هفتگی و روزانه، این موضوع را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم و بر اساس نتایج، جلسات کارشناسی برگزار خواهیم کرد که آیا لیگ ادامه پیدا کند و به چه شکل باشد و شروع دقیق مسابقات، در چه تاریخی باشد و آیا نیاز به تغییر دارد یا خیر.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار