شب گذشته نیز با وقوع دو پس لرزه در ساعت ۲۳:۲۸ شب گذشته و ۵:۰۰ بامداد، برخی از مردم شهرستان شب را در خودروهای خود به صبح رساندند.
کد خبر: ۸۴۸۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴ 09 May 2020

به گزارش تابناک مازندران،  زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۳.۱ ریشتری ساعت ۱۶:۴۱ عصر امروز(شنبه) به مرکزیت منطقه مشاء از توابع شهرستان دماوند در مرز استان‌های تهران و مازندران را لرزاند.

این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بوده که به صورت خفیف مناطق مختلف شهرستان را به لرزه درآورد. این زمین لرزه در ۱۱ کیلومتری دماوند، ۱۲ کیلومتری رودهن و ۱۵کیلومتری بومهن رخ داد.

شهرستان دماوند از روز ۱۸ اردیبهشت ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه که نخستین زمین لرزه خود را به بزرگی ۲.۹ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین احساس کرد و بعد از آن زلزله‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتری در ساعت ۴۵ دقیقه بامداد روز جمعه ۱۹ اردیبهشت رخ داد؛ تاکنون در حال لرزش است.

تعدادی از زمین لرزه‌ها بیش از ۲.۵ ریشتری بوده و در ساعات مختلف روز اتفاق افتاده که به صورت خفیف احساس می‌شود. مردم شهرستان با توجه به پس لرزه‌های اخیر نسبت به گذشته ترس کمتری دارند اما همچنان احتیاط می‌کنند.

ستاد بحران شهرستان دماوند از زمان وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری در آماده‌باش کامل قرار گرفته و تمامی امکانات خودرویی، نیروی انسانی و ... را فراهم نموده است. درب ورزشگاه ها، مدارس و بوستان های شهرستان که به دلیل ویروس کرونا چند ماهی بسته بود، باز شد و در اختیار شهروندانی که به واسطه ترس از زلزله به خیابان ها می آیند، قرار گرفت.

شب گذشته نیز با وقوع دو پس لرزه در ساعت ۲۳:۲۸ شب گذشته و ۵:۰۰ بامداد، برخی از مردم شهرستان شب را در خودروهای خود به صبح رساندند.

البته در این میان بازار داغ شایعات هم در فضای مجازی و بین مردم مشاهده می شود بطوری که خبری منتسب به سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند در خصوص هوشیاری مردم مبنی بر فعال شدن گسل مشاء به چشم می خورد که البته این خبر از سوی روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند تکذیب شده است.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان اعلام نموده که مصاحبه‌ای منتسب به سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند در شبکه اجتماعی اینستاگرام و همچنین دیگر شبکه‌های مجازی با مضمون فعال شدن گسل مشاء و هوشیاری مردم منتشر شده که این مصاحبه کاملا جعلی بوده و هیچ گونه مصاحبه‌ای از طرف سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند با نشریات و جراید شهرستان در این خصوص صورت نگرفته است.

آنچه در این‌گونه شرایط باید مورد توجه قرار گیرد، عدم توجه به این قبیل شایعات است چراکه اخبار موثق در خصوص این موضوع و همچنین موضوعات دیگر از طریق رسانه‌های رسمی و واحد روابط عمومی فرمانداری اطلاع رسانی می شود.

وضعیت دماوند نارنجی است

مهدی حیدری، سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط ستاد مدیریت بحران شهرستان از زمان وقوع زلزله تاکنون، اظهار داشت: از زمان وقوع زلزله ۲.۹ ریشتری پنجشنبه شب و بعد از آن ۵.۱ ریشتری بامداد جمعه، بلافاصله جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با حضور کلیه اعضا همچون هلال احمر استان، نماینده اورژانس کشور، شهرداران، دهیاران و دیگر دستگاه های خدماتی در فرمانداری برگزار شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار