شرکت های معدنی کشور هزینه واردات ۹ میلیون ماسک سه لایه و ۲ میلیون ماسک ان۹۰ (N۹۰) را تامین کردند و این ماسک ها از طریق وزارت صنعت در اختیار سازمان های صنعت قرار گرفته است .
کد خبر: ۸۳۴۲۲۲
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶ 27 March 2020

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت که حدود ۷۰۰ هزار ماسک از سوی وزارت صنعت به این‌استان اختصاص یافت که امروز پنجشنبه تحویل دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل شده است.

حسینقلی قوانلو پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ۴۰۰ هزار ماسک سه لایه و ۱۰۲ هزار ماسک " ان ۹۰ " (N۹۰) در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مازندران قرار گرفت و ۱۵۰ هزار ماسک سه لایه و ۴۸ هزار ماسک " ان ۹۰ " (N۹۰) هم در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بابل قرار گرفت.

مازندران ۲ دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل دارد.

وی با اعلام این که ماسک ها به صورت رایگان در اختیار دانشگاههای علوم پزشکی مازندران قرار گرفت ، گفت : شرکت های معدنی کشور هزینه واردات ۹ میلیون ماسک سه لایه و ۲ میلیون ماسک ان۹۰ (N۹۰) را تامین کردند و این ماسک ها از طریق وزارت صنعت در اختیار سازمان های صنعت قرار گرفته است .

قوانلو با اشاره به اینکه خط تولید ماسک تنها کارخانه مازندران از ۲۰ به ۶۰ هزار عدد افزایش یافته است ، افزود : این میزان تولید در هفته آینده به ۲۰۰ هزار عدد افزایش خواهد یافت .

وی گفت : علاوه بر این کارخانه در کلاردشت ، روزانه یکصد هزار ماسک هم توسط سپاه ، نیروهای مردمی و شرکت ها در مازندران تولید می شود .

مازندران از اول اسفند ماه پارسال با شناسایی ۲ بیمار مشکوک در بابل به جمع مناطق آلوده به ویروس کرونا پیوست و بر اساس آخرین گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های زیر مجموعه این دانشگاه بستری شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار