استاندار مازندران گفت: طرح استانی بسیج مقابله با ویروس کرونا در این استان برای قطع زنجیره انتقال ویروس در دستور کار قرار گرفت.
کد خبر: ۸۳۳۹۵۱
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰ 25 March 2020

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان،روز چهارشنبه در نشست ویدئو کنفرانسی با فرمانداران شهرستان های استان مازندران هدف از اجرای این طرح؛ را سرعت بخشیدن به برنامه مقابله با کرونا در همه سطوح اجتماعی و اشراف کامل بر مبتلایان احتمالی این ویروس برای قطع زنجیره، بیماری و کنترل آن اعلام کرد.
به گفته وی طرح استانی بسیح مقابله با کرونا از فردا هفتم فروردین ماه در استان مازندران شروع می شود.
رییس ستاد مقابله با کرونا مازندران اظهارداشت : این طرح محله محور و مکان محور در جهت آسیب شناسی طرح قبلی به منظور رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت است و با همکاری پزشکان خانواده و محوریت فرمانداران و همراهی دستگاه های عضو نظیر شبکه بهداشت، سپاه، هلال احمر، آموزش و پرورش میزان مداخله در محلات برای رصد، پایش و غربالگری فرد به فرد به صورت مداوم انجام می شود.
حسین زادگان تصریح کرد : با تشکیل هسته های لازم برای کمک به پزشکان خانواده میزان دسترسی به افراد افزایش خواهد یافت و همه ما با حمایت از دانشگاه علوم پزشکی ؛ این امکان را در اختیار نیروهای این دانشگاه و پزشک خانواده قرار می دهیم که بتوانند با سرعت بیشتری طرح غربالگری را انجام دهند و این کار تا سرعت غربالگری افزایش یابد و چند روز یکبار نیز تکرار شود.
وی اضافه کرد : باید تمام ظرفیت های استانی برای اجرای طرح استانی بسیج مقابله با ویروس کرونا به میدان بیایند تا بتوانیم از طریق سیستم بهداشت و درمان ارتباط بیشتری با جامعه هدف داشته باشیم.
استاندارمازندران خاطرنشان کرد : مراکز بهداشتی ستادهای خود را در شهرستان ها برای شناسایی جامعه مخاطب از طریق پزشک خانواده و قرنطینه اجتماعی و فردی و ارتباط منطقی با مردم و حمایت های مادی و معنوی فعال خواهند کرد.
حسین زادگان اظهارداشت : در این طرح نیروهای هلال احمر استان نیز در قالب مدد کاری و نظام مشاوره با همکاری بسیج در مراحل مختلف این طرح به مردم مشاوره می دهند.
رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا استان مازندران با اشاره به شروع فصل کشاورزی در استان اظهارداشت : جهاد کشاورزی ظرفیت بانک نشاء را تا سه برابر برای تامین نیاز کشاورزان افزایش داد.
حسین زادگان گفت : با بهره گیری از ظرفیت پایگاههای مقاومت بسیج و دهیاران در روستاها از ورود کارگران غیر بومی ممانعت می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار