طی هفته‌ای که گذشت ، معاملات تعداد سهام نیز در بورس منطقه‌ای مازندران رشد ۱۰ درصدی داشت و به ۱۶۶ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۹۸۲ سهم رسید.
کد خبر: ۸۲۴۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹ 20 February 2020

به گزارش تابناک مازندران، طی هفته جاری ۹۲۵ میلیارد ریال سهام در بازار بورس مازندران داد و ستد شد که نسبت به هفته قبل رشد ۱۰ درصدی داشت.

فعالان بازار سرمایه هفته گذشته ۸۵۰ میلیارد و ۴۶ میلیون ریال سهام در بورس منطقه ای مازندران معامله کردند ، اما این هفته ارزش معاملات خود را به ۹۲۵ میلیارد و ۹۱۱ میلیون ریال رساندند تا رشد ۱۰ درصدی را رقم بزنند.

همچنین طی هفته‌ای که گذشت ، معاملات تعداد سهام نیز در بورس منطقه‌ای مازندران رشد ۱۰ درصدی داشت و به ۱۶۶ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۹۸۲ سهم رسید.

برخلاف هفته گذشته، خرید و فروش سهام در هفته جاری در حالت توازن قرار داشت و به همین خاطر سهامداران ۴۶۴ میلیارد ریال سهام خریداری و ۴۶۱ میلیارد ریال سهام نیز فروختند.

خودروسازان برای دومین هفته متوالی با نمایندگی سهام شرکت سایپا بیشترین ارزش معاملاتی بورس مازندران را به خود اختصاص دادند.

بر این مبنا به ترتیب سهام شرکت های سایپا ، بانک تجارت، ارتباطات سیار (همراه اول)، ایران خودرو و سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در صدرجدول پر فروش های بورس منطقه ای مازندران قرار گرفتند.

شاخص قیمت سهام این هفته نیز به رکورد شکنی خود ادامه داد و با افزایش ۱۹ هزار و ۶۷۶ واحدی به عدد ۴۷۸ هزار و ۷۵۵ واحد رسید.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار